Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

AD: “Odpovede o zmenkách Pavlíny Matovičovej” (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Dobrý deň,

ďakujem za viac-menej vecnú kritiku.

Pôvod finančných prostriedkov, ktoré pani Matovičová investovala do Arca Investments, resp. predtým do J&T Private Equity nie je zrejmý, čo vyplýva aj z Vami kritizovaného článku, ale myslím, že som to v ňom mal napísať ešte zrozumiteľnejšie, resp. jasnejšie: Igor Matovič tvrdí, že zdrojom jeho/ich bohatstva sú príjmy z predaja vydavateľstva Region Press. Ibaže pani Matovičová investovala 10 miliónov eur do J&T Private Equity už koncom roka 2015, vydavateľstvo však predali za cca 11 miliónov eur až v roku 2017. Odkiaľ pani Matovičová v roku 2015 disponovala prostriedkami vo výške 10 mil. eur, ktoré investovala do J&T Private Equity? Na to rodina Matovičovcov neodpovedala v roku 2016, keď došlo k zverejneniu podrobností o investícii do J&T, ani teraz, keď došlo k zverejneniu podrobností o investícii do Arca Investments.

Investícia pani Matovičovej do J&T bola natoľko podozrivá, že v danom čase ju banka nahlásila finančnej spravodajskej jednotke ako neobvyklú obchodnú operáciu podľa zákona o boji proti praniu špinavých peňazí.

Vysporiadanie BSM v roku 2007 bolo zjavne účelové, je mi však ťažko povedať, čo bolo vtedy skutočným účelom (môj predpoklad je, že to súviselo s vtedajšími podnikateľskými aktivitami pána Matoviča), ale nie je to ani dôležité, lebo kľúčovou informáciou vtedy aj dnes je, že pán Matovič si naďalej zachoval reálny vplyv na Region Press, hoci formálnym spoločníkom bola jeho manželka. Dôkazom je napr. to, že to bol práve Igor Matovič, ktorý viedol rokovania o predaji Region Pressu v roku 2017, hoci firma mu vtedy už nepatrila a navyše už vtedy v politike bol; zároveň bol to práve Igor Matovič, ktorý jednal o inzercii v periodikách Region Press s Radoslavom Procházkom, atď. Čiže nehovoríme o majetku a bohatstve pani Matovičovej, ale hovoríme o bohatstve a majetku Matovičovcov, z ktorého mal a má úžitok aj predseda vlády.


Porovnanie s Babišom naďalej považujem za korektné a správne, obaja totiž (i) zastierajú svoje bohatstvo (Babiš prostredníctvom fondu, Matovič prostredníctvom manželky) a zároveň (ii) môžu byť v konflikte záujmov.

Iste, pri Andrejovi Babišovi je toto riziko násobne väčšie, keďže skupina Agrofert patrí medzi najväčších prijímateľov rôznych subvencií. Pri Igorovi Matovičovi rozsah jeho potenciálnych súkromných záujmov nevieme identifikovať, pretože spolu s manželkou odmietajú vysvetľovať, kde všade investujú, ale zoberme si napr. že by naďalej investovali aj do J&T, ktorá má záujmy napr. v oblasti elektronického výberu mýta, Arca má zas záujmy v oblasti energetiky a pod.

Každopádne, aj keď sa asi nezhodneme, ešte ďakujem za kritiku prezentovanú v blogu.
 

 

Veľmi zaujímavé informácie.
 

Ani Urválek by sa nehanbil

"Vysporiadanie BSM v roku 2007 bolo zjavne účelové, je mi však ťažko povedať, čo bolo vtedy skutočným účelom...". Napriek neznámosti účelu rozdelenia BSM bolo toto rozdelenie BSM jedného neznámeho manželského páru z Trnavy "zjavne účelové". Konštrukcia hodna Štb a Adama Valčeka.

"Odkiaľ pani Matovičová v roku 2015 disponovala prostriedkami vo výške 10 mil. eur, ktoré investovala do J&T Private Equity? ".
Len na pripomenutie : V roku 2015 viedol vládu nejaký Robert Fico, vnútro Robert Kaliňák a políciu generál Gašpar. Pamätá si niekto že by títo silní muži, ktorých Matovič priam naháňal po parlamente a médiách, čo i len minimálne "nachytali" v na nejakej nezákonnosti v súvislosti s (vraj) investovanými 10 mil. Euro? Alebo jeho manželku ?

"Investícia pani Matovičovej do J&T bola natoľko podozrivá, že v danom čase ju banka nahlásila finančnej spravodajskej jednotke ako neobvyklú obchodnú operáciu podľa zákona o boji proti praniu špinavých peňazí ".
Tu už sa žiada pouvažovať o vážnom porušení bankového či policajného tajomstva v prospech Adama Valčeka. Iste sa tieto služobné indiskrétnosti dajú skryť za novinársky "utajený zdroj". Ako pri predchádzajúcom otáznom majetku pani Matovičovej, už investigatívny Adam nedopovie, nedopíše ako to s tým preverením podozrenia dopadlo. Ak by v tej operácii bolo len zrnko prachu porušenia zákona, už by to, vyššie uvedení páni a ich propagandistickí sluhovia využili všetkými dostupnými mediálnymi a právnymi kanálmi. Investigatívny Adam by nezostal bokom. A on to necháva nedopovedané. Lepkavú Adamovu mediálnu slinu si pani Pavlína musí zotrieť sama.
A pán Sitko nakoniec poďakuje a adoptuje si mediálneho vnuka čo, zahádzal jeho argumentačne zmysluplný blog bahnom bulvárnych fráz.
PS:
Diskutér nevolil OLANO.
 

 

1/ Ale prečo by Kalinak mal naháňať Matovica? Matovic bol a stále je užitočným idiotom smerackej mafie. Veľa informácie o smerackych podvodoch Matovic dostal priamo od smerakov. Napr Kalinak používal Matovica na odstránenie Páska.
2/ teraz Matovic je premiérom a jeho ľudia riadia políciu a ministerstvo vnútra. To že Fico nesedí vo väzení, znamená, že všetky obvinenia na jeho adresu boli nepravdivé ?
 
Hodnoť

Vážený pán Valček,

úprimne Vám ďakujem za vecný a korektný prístup k mojej kritike Vášho článku. Lebo jeho moje hodnotenie, prosím, berte ako kritické slová tak, akoby "svojho starého otca" , ktorý rád čítal v SME Vaše príspevky. A chce ich čítať v porozumení naďalej, čomu by nemala brániť ani naša profesijná rozdielnosť názoru na premiéra. Prajem Vám najmä veľa zdravia, veľa síl a protikorupčných námetov v tejto pre všetkých ťažkej dobe. Pozdravuje Vás pozorný a stály čitateľ Jozef Sitko.
 
Hodnoť

Hm

Svedok matovicov opat v akcii...
 
Hodnoť

Premiérová manželka MUSÍ

byť pod drobnohľadom verejnosti, pretože premiér našej krajiny je od nej absolútne závislý. Vlastný majetok (premiér) nemá a plat posiela do fondu pomoci, takže keď si jeho manželka zmyslí, že mu nekúpi napr. turistické topánky, musí ísť v teniskách. A keď mu odoprie raňajky, musí zvolať vládu na 6:00 aby sa chudák najedol za štátne.
 
Hodnoť

Boľševiský vrtáci !

Prestaňte tu vŕtať do niečoho , čo vás nemá vôbec zaujímať ! Je nie som mechom uderený, aby som vám skočil na tie vaše rečičky. Prečo ! Nuž preto,že sám p.Matovič uviedol na jednej tlačovke,že ich daňové povinnosti za desať predchádzajúcich rokov boli cca 500 miliónov . Zoberme,že prvé dva roky bol stav "fifty - fifty",teda, že náklady sa rovnali príjmom a daňová povinnosť na blížila k nule.Potom rozdeľte tých 500 miliónov na osem častí - vyjde to približne na 62 miliónov. To daň,ktorá činí cca 20 % z zo zisku pred zdanením.Teda zisk pred zdanením bol cca 310 miliónov.Teraz od toho odpočítajte daň /62 miliónov/ a ostane vám 250 miliónov - to ostávalo Matovičovcom každý rok po odvedení dane. Proti tomu je nejakých 10 miliónov za čo p.Matovičová predala Region Press iba kvapka v mori ! A to bol iba jeden rok. Teraz tých 250 miliónov vynásobte ôsmimi. Ďalej radšej nebudem počítať,lebo by vás všetkých od závisti trafil šlak :
 
Hodnoť

Keďže autor blogu je bývalý novinár, ..

... je málo pravdepodobné, že by zavádzajúce informácie v jeho blogu boli iba obyčajnou "neznalosťou" či omylom ...

"podľa akého "práva" by mala verejnosť vedieť, a prečo by sa mala Pavlína Matovičová verejne “spovedať”, kam a koľko investuje? A to ako súkromná a neverejná osoba! Tiež prezrádzať, o aké finančné čiastky v zmenkách šlo. Veď ona investovala len svoje peniaze, nič pritom neukradla zo štátnej kasy. Ani v ničom neporušila zákon. "

Pani Matovičová síce nie je priamo verejný činiteľ, je však manželkou premiéra a teda osobou blízkou a to napriek (zrejme účelovo) vysporiadanému BSM. Vzhľadom na blízky vzťah s premiérom je dôvodná domnienka, že by mohla disponovať informáciami nad rámec tých bežne dostupných o významnej finančnej skupine, ktorá sa dostala do problémov a ktorej krach by bol (resp. bude) udalosťou spôsobilou spôsobiť problémy významnému okruhu ľudí a teda logicky bude je činnosť aj predmetom záujmu štátnych orgánov, ktorých neverejné zistenia by sa mohla premiérova manželka dozvedieť, bežne sa to označuje ako insiderské informácie.

Nikto nespochybňuje zásadným spôsobom pôvod Majetku pani Matovičovej ani jej právo investovať do zmeniek. Je tu však (zatiaľ nijako nedokázané) podozrenie, že jej boli tieto zmenky preplatené v čase, keď už finančná skupina iným veriteľom zmenky nepreplácala, teda bola zvýhodnená. Je teda legitímne, keď sa novinári na toto premiéra spýtajú.

Podobne sa novinári pýtali svojho času aj Mečiara na podivuhodné majetkové práva jeho ženy, ktorými zázračne zarobila nejaké tie desiatky miliónov (v tom čase ešte korún), pričom aj pani Mečiarová bola neverejná osoba. Tiež sa novinári pýtali premiéra Fica, skade vzala jeho manželka peniaze na výrazne nadpriemerne drahé hodinky, ktoré mu údajne darovala.

Je možné, že celá "kauza" je iba nafúknutá bublina, kde je naozaj všetko kóšer a v súlade so zákonom. O vytvorenie kauzy sa však výdatne zaslúžil pán premiér osobne, ktorý postupne menil stanoviská od jednej absurdity "neviem, kde manželka investuje a ani sa jej nebudem pýtať" až po "áno, má kúpené zmenky, ale ja som zámerne zahmieval, aby som si overil, kto mi verí".

Takže pán autor blogu, z nevedomosti to asi nebude, prečo teda obhajujete neobhájiteľné?
 

Si naozaj starý a unavený !

Hneď prvé - nikto tu nespochybňuje pôvod majetku p.Matovičovej. Stačí ak si prečítaš prvý príspevok a zistíš pravý opak - spochybňuje ! Druhé - čo tu nebolo napísané ani samotným autorom blogu - to podozrenie má hlavne bývalý premiér! A bez prepáčenia - tomu ja neverím ani to ,že má nos medzi očami ! Koľkých politických protivníkov tu už verejne obvinil a potom sa to ukázalo ako neodôvodnené! Ani ospravedlniť sa neráčil.Až na jeden prípad -ospravedlnil sa p. Radičovej. Ale aj tam to bolo z vypočítavosti - nechal sa pritom natočiť kameramanom /aby mal dôkaz/,inak by ho to ani vo sne nenapadlo ! A za tretie - to ,že manželka predsedu vlády nie je povinná predkladať priznanie /ale aj iných vysoko postavených funkcionárov/ mal možnosť 12 rokov zmeniť! NEZMENIL ! A dobre vieme aj prečo - to by sa potom týkalo manželiek všetkých týchto funkcionárov - teda napríklad aj manželky p.Fica a to im už "nevonelo"!
 

Zrejme si zle čítal diskusiu

Pôvod majetku p. Matovičovej spochybňuje "štartér" Sitkovho blogu. Adam Valček. Spochybní a nechá spochybnené. Slovenská mediálna pohoda.
 
Hodnoť

Pán bloger 1788698,

ďakujem Vám, že ste podporili a argumentačne doplnili môj článok. Čo sa týka môjho
ďakujem Vám, že ste argumentačne podporili a doplnili môj kritický článok. Čo sa týka poďakovania pánovi Valčekovi tak len preto, že reagoval na moju kritiku slušne a vecne.
Lebo ja nepolemizujem s autorom, ale s článkom, s ktorým zásadne nesúhlasím. Jeho články proti korupcii Smeru a iných parazitom som si vždy rád prečítal. A ako jeho vekom už "starý otec" a bývalý novinár budem ich čítať, ak bude písať ako predtým. Môj článok som písal so zámerom nastaviť niektorým novinárom kritické zrkadlo , čo dnes nepekné páchujú v neprospech spoločnosti. Informovať tiež o tom aj čitateľov blogu. Srdečne pozdravujem s vďakou tohto pána blogera s politickým nadhľadom. Jozef Sitko
 

Vždy som bol a zostanem háklivý

na novinárov, ktorí pohŕdajú čitateľom, jeho pamäťou, znalosťami matematiky a histórie zo základnej školy.
Posledné roky, nielen Valček, je zaslepený vlastnou "tvorbou". Čitateľ nemá nárok na rozmýšľanie.
 
Hodnoť

Prosím správcu, aby ...

vymenil počítač, lebo vykázal pri mojom blogu neuveriteľné protirečivé výsledky čítania, keď: v 1. deň od uvrejnenia bolo číslo "čítačky" - 11 809x. A necelý deň bol
prvým v desiatke Dnes najčítanejšie, pričom pred blogom na druhom mieste
získal náskok v počte čítaní o 5 885x viac.
V 2. dni sa diali divy, keď počty čítaní spadli na numero 3 804x. Hneď po polnoci o 0.45 h. celkom zabrzdili na podozrivo "zázračných až" 37x čítaní. Ale neskôr sa blog dostal na druhé miesto tabuľky, na ktorom už zostal až do 24.00 h.
V 3. deň sa konal ďalší zázrak, keď po polnoci z desiatky najčítanejších
hneď vypadol a tak za dnešok stvoril "rekord" a do 21.45 h. dosiahol až 177 x čítaní. Takže blog o dva dni starší ako môj bol suverenne v tabuľke prvým celé
tri dni. Jozef Sitko
P.S. Na rozdiel od iných blogov tie moje ,ajú plný "život" len jeden deň od zverejnenia, potom už len živoria. Niekedy, aby bola zmena, tak až na ten druhý sa plynule rozvíjajú. Ak by nešlo o zásadnú vec, tak by som mal byť nadmieru spokojný. Veď tento
blog dosiahol ani nie za tri dní 15 849 čítaní, karmu - 10,68, zdieľaní na Facebooku 142 a diskusných príspevkov 14.
 


Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Negatívny vedľa pozitívneho. 273
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 162
 3. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 139
 4. Andrej Kučeravý: Pieseň pre Igora 108
 5. Jaroslav Polaček: Väčší chaos som v živote nezažil, mrzí ma, že premiér na nás útočí 98
 6. Alena Miklošová: Harvard: Love Story 82
 7. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 53
 8. Peter Paulík: Zrútené mosty na Slovensku 52
 9. Jozef Javurek: Smršť na Liptove 51
 10. Eva Meszárosová: Fakty o antigénových testoch 40

Rebríčky článkov


 1. Denis Jacko: Chcel by som byť hodinár
 2. Peter Slivovic: On
 3. Štefan Vidlár: Fiškáli, nie je vám hanba?
 4. Juraj Kováč: "Moje telo, moja voľba!" Alebo nie?
 5. Július Kovács: Zoroslav Kollár a justičná fraška v Pezinku
 6. Gabo Németh: Láska z kríža
 7. Ján Buocik: Stanica Filiálka a bratislavský mestský vlak
 8. Andrej Hossa: Čo by ste mali vedieť ak hľadáte prácu?
 9. Roman Lechovič: Nestlé a genocída na deťoch
 10. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba


Už ste čítali?