Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

„Chronický klamár, usvedčený podvodník ...“ (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Pán Sitko, ďakujem za Vašu kultivovanú a perom skúseného človeka napísanú odpoveď. Aký to rozdiel od diskutérov typu "reda" (nedostal som sa ku korytu a preto som len a len deštrukčný - šme še pobavili) alebo "kntsz", ktorý tvrdí ako Radičová drukovala grázlom . No nesúhlasím ani s Vašou reakciou na prvý príspevok "občana" ani so samotným príspevkom, kde o.i. píše, (média?) tvrdia, či on tvrdí?, že nemôžeme mať premiéra s absenciou dôstojnosti. Ja si myslím, že priemerom by nemal byt človek s absenciou čestnosti, morálky a aspoň elementárnej slušnosti. A samozrejme schopností. Je fakt, že zatiaľ sme na premiérov veľké šťastie nemali, no niektorí spľnali aspoň parciálne požiadavky. (Moravčík, Dzurinda, Radičová-tá najviac. No u Matoviča, žiaľ, z toho nevidím nič. No ale je to vec názoru. Ešteže máme možnosť a právo mať ho, názor, vlastný. Majte sa pekne. Š úctou. MA
953726
< 1 2

953726

snažíš sa kultivovane a možno aj s istou dávkou úprimnosti. Preto zareagujem priamo, nie cez príspevky iným......
Človeka poznáš po ovocí sa nespočetne krát dozvedáme z Evanjelií.
Radičová je intelektuál so vzdelaním profesorky.
Nedokážem si predstaviť situáciu, v ktorej by nevedela - opakujem nevedela, že ak spojí hlasovanie jej vláda končí, nastupujú predčasné voľby a po nich nemenovaný grázel so svojou chuntou začne bačovať min. 8 rokov. Že si to ona pred svojim svedomím, alebo jej zarytí priaznivci dokážu priaznivo vysvetľovať, 5,5 milionu obyvateľov Slovenska 8 rokov nevráti.
Nevráti tak isto, ako by nevrátilo 5 rokov prezidentovania Prochádzku po Gašparovičovi, alebo tentokrát žiaľ bačovania 4 roky Bugára s Ficom, ktorého jedine Matovič podobne ako Prochádzku dokázal označiť za čiernu ovcu či priamo zradcu.
Ja už som prekročil vek, kedy sa "slušné" správanie stavia pred skutky.
Niekto ešte potrebuje životom "prefackať", aby to pochopil (sorry).
Pritom tvrdím, že poznám pojem machiavelista a viem porovnávať skutky všetkých doterajších premierov Slovenska aj so spôsobmi ako sa nimi stali.
 
Hodnoť

Občan

Nedá mi, aby som nenapísal ešte pár riadkov. Tento národ už mal viacero príležitostí, aby začal budovať jeden normálny štát, kde sa budú ľudia citiť "doma". Žiadnu však doteraz nevyužil. Tá posledná bolo zvolenie Dzurindu. Vtedy však niekto na odposluchu zachytil jeho telefonický rozhovior s Miškovským, kde Dzurinda povedal niečo v tom zmysle " na to si musíme dať pozor lebo inak prídeme o KORYTÁ". Už vtedy som Dzurindu odpísal. S Miklošom a Palackom vyšperkovali a rozvinuli korupciu bielych golierov do nového rozmeru. Fico už ju len primerane zveladil a premyslene prepojil s orgánmi činnými v trestnom konaní a sbs-kami. Teraz sa naskytla znova nová možnosť budovať vlastný štát. Tí predošlí pod pojmom budovania štátu rozumeli rozkrádanie štátu. Títo noví, chcú ho budovať, nie rozkrádať. Aspoň doteraz sa to tak zdá. Zatiaľ žiadny náznak korupcie a rozkrádania štátneho rozpočtu. Neviem, či na to odborne majú a či nie, ale snaha tu je. Logicky by som očakával, že o to isté ide aj väčšine ľudí v našej vlasti. Aspoň tým slušným. A tu je problém. Aký? Jednoducho sú to priority. Pre nich je hlavnou prioritou osobnosť premiéra. Nemôžeme mať premiéra, ktorý má absenciu dôstojnosti. Nemôžeme mať premiéra, ktorý pred 22 rokmi opísal pasáže v diplomovke. Nemôžeme mať premiéra, ktorý komunikuje na Facebooku svoským spôsobom a pod.

Inými slovami chceme radšej mať premiéra elegantného, usmievavého, s kultivovaným prejavom, ktorý nás bude svojou rétorikou vzorne reprezentovať všade, kde sa pohne.
A hlavne bude neustále chváliť žurnalistov, ktorí budú podľa neho patriť medzi tých najlepších na svete. Jeho sebavedomie bude úmerné tomu, čo si o ňom títo budú myslieť a ako budú o ňom písať. Každopádne, nesmie byť osobnosť, ktorá má svoje sebavedomie postavené na svojich činoch a nie na mienke nejakého davu.

Toto je pre nich tá hlavná priorita. Potom je ďaleko nič, a potom snáď niekedy v nedohladne zlepšiť také rezorty ako zdravotníctvo, školstvo, prokuratúra, polícia, proste veci, ktoré pre každý štát s výnimkou nášho nie sú momentálne pre Slovensko podstatné. Podstatné je mať ideálneho premiéra a pokiaľ ho mať nebudeme ,tak na ostatné sa vybodneme. Sice napokon skončíme ako staré dievky, ktoré zostali sami, lebo mali vždy tú smolu, že naleteli tomu milému, šarmantnému, sympatickému podvodníčkovi, ale život je taký.
Takže spojme sily a hor sa k novým volbám. Nech z nich vzíde konečne premiér, ktorý bude mať kultivované vystupovanie, na tvári vždy úsmev a posvätnú úctu ku každému novinárovi. Neprajník by povedal aj k Oligarchovi.

Takže poďme do zoznamky a zvolme si toho, koho nám odporučia naši svetaznalí neomylní žurnalisti.
 

939530

pekne a pravdivo napísané.....
 
Hodnoť

Ďajujem, pán Obšan,

že rozvíjate obraz a príčinu našej dlhodobej chronickej mizérie Slovenska. Len by som dodal, že v prípade novinárov nejde iba o ich "neomylnú premúdrosť" a chorobnú márnomyselnosť, ale v prvom rade o životné záujmy novozbohatlíkov (Penta, Kmotrík a ďalší oligarchovia) dnes už majiteľov médií. O Ich veľký strach z Matoviča, že prídu o pochybné zisky so štátom a iné privilégia. Navyše niektorí aj o slobodu. Jozef Sitko
 
Hodnoť

Ospravedlňujem sa za preklep,

v titulku (Občan). J.S.
 

Občan

Pán Sitko, neviem, či som Vám dobre porozumel. Myslíte si, že novinari v SME a Denníku N o Tyždni ani nehovorím, sú nejako prepojení s Oligarchami ako Kmotrík a iní sponzori SMEru resp teraz Pelleh? Ja som si myslel, že DENNIK N vznikol vďaka sponzorom z Esetu o inych som sa nedočital. Alebo sa mýlim? Vy určite máte viac info. Ďakujem vopred za odpoveď.
 
Hodnoť

Pán občan. môj názor je ten,

že by renomovaní novinári nepísali tak očividne účelovo a zaujato voči Matovičovi, ak by neboli pod tlakom vydavateľov. Napríklad, Kmotrík vlastní TA3, Penta vlastní viaceré médiá a má podiel akcií aj v SME. Napokon aj Kaliňák mal svojich "ľudí" v denníku Pravda. Takže dnes hovoriť o nezávislosti médií je už chimérou.
Ani Fico a jeho Smer nevznikol náhodne, bez desiatky miliónov z "priateľských zdrojov". A keď tie zistili, že je Fico už pre nich nepoužiteľnou kartou, tak ešte pred voľbami hľadali zaňho náhradu. A vyhliadli si Pellegriniho. Azda by bol práve on (váhavec) až taký odvážny, aby bez miliónov z cudzích vreciek a bez podpory médií si trúfol povstanie proti Ficovi a zakladal Hlas (Smer II.)??? Matovič ako premiér po voľbách všetkých šokoval, lebo on, "Zoro pomstiteľ", má dosť svojich peňazí a nepotrebuje kradnúť. A podľa mňa ani nebude kradnúť a práve preto má moju mediálnu podporu a angažovanosť. Oligarchom on stojí v ceste a chystajú jeho pád, čo by sa malo stať čo najskôr. Kým trestné veci ešte nenaberú patričné obrátky. A od oligarchov a sčasti od štátu zasa závisia zadania reklamy a od nej potom ďalší osud médií, či prežijú. Prosím, prečítajte si závažný a zaujímavý nový blog od českého novinára k téme Matovič. Lebo mňa už táto téma unavuje, aby som o nej stále písal. Jozef Sitko
 
Hodnoť

kvôli vám

som si ten podcast vypočul. ZKH sa venovala téme a pýtala sa na veci, ktoré sa udiali. porovnávala a hľadala paralely. Ona za to nemôže, že IM sa správa, ako sa správa. Mimochodomk odporúčam vám vypučuť si všerajší podcast na Aktualitách. Opäť o IM.
Ozaj pán Sitko a teda otázka: už sa konalo tých 30 konferencii k peniazom z EU?
 

< 1 2

Najčítanejšie


  1. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 1 622
  2. Milan Kuruc: Povinne na dobrovoľné testovanie, inak možno aj vyhadzov z roboty 450
  3. Stanislav Martinčko: Pelle múdry, ako Šalamúnove vajce! 256
  4. Andrej Tichy: Ako sa zvyšuje plat v Nórsku? 135
  5. Miroslav Galovič: Sídliskové venčenie v čase lockdownu (všade samá žltá) 133
  6. Sebastián Bražina: Môj testovací príbeh 133
  7. Ladislav Piršel: To bola drahá svadba, pán premiér! 124
  8. Matej Jusko: Príspevok, ktorý dehonestuje nie len ženy, ale aj zmýšľanie ministra. 113
  9. Simona Kyselicová: Ako sa (ne)dodržujú nariadenia počas cesty lietadlom 101
  10. Elena Antalová: Erik zo Smeru v stopách Erika t.č. z Hlasu 88