Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Markíze Čaputová nechtiac sklamala (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

HM

Pravda, prezident kováč zostava nedocenený. Ale prezidentka je v inej situácii. Podľa mňa postupovala korektne a diplomaticky. Ak získa podporu, vymenuje. Čo je nereálne. Dúfajme.
 
Hodnoť

Sitko má pravdu

Demokracia nesmie zomrieť na vlastnú podstatu. Aj Hitler sa dostal k moci demokraticky.
 
Hodnoť

taká otázka nepadla

Ak si dobre pamätám prezidentka odpovedala na otázku či by jednala s Kotlebom ,ak by vyhral voľby .Na túto otázku odpovedala kladne a myslím si že správne .Zároveň pripomenula ,že má nulový koaličný potenciál a nehrozí aby zostavoval vládu.Nepovedala,že by ho poverila aby zostavoval vládu on.
 
Hodnoť

 

Od pokuse
o zmenu komunistickej diktatury v Ceskoslovensku uplynulo už neskutočných tridsať rokov . Ak si odmyslíme pozitívny zázrak , ktorym je členstvo tejto krajiny v západných ekonomických a bezpečnostných štruktúrach potom musíme konštatovať, že celé toto obdobie je zároveň nepretržitym bojom slušných reálne demokratických občanov s červenohnedou háveďou .V sučastnosti sme svedkami vnútropolitických udalosti , ktore pripomínajú prírodné tsunami .Pri nedemokratickom vzniku druhěho slovenskęho štátu aktívne asistoval aj p. Kováč a rada ďaľších , ktorí vytriezveli až potom , keď mečiarová diktatúra postihla ich rodiny a ich osobne. p. Kovàč nesie osobný podiel viny na vzniku tejto žumpy.
 

Súdruh

Je ťažko filozofovať ako by sme na tom boli, keby ČSFR, ústavne, opakujem ústavne... nezanikla a nevznikli 2 nové štáty. Mnohí sme mali oprávnené obavy a strach z nepoznaného - teda SR. Garantujem ti že ak by sme boli do dnes spolu tak na "federále" by Slovensko zastupovali typy podľa vzoru Čalfa. Okamura, Kalousek, Piráti, Babiš, socani, KSČM, komická ODS, ešte komickejší Pitthart, Zeman, Klaus, .... Bakala, Krejčíř, by boli aj naše každodenné problémy.... okrem Fica, Danka, Kotlebu, Mečiara, Bugára, Harabina..... Bez eura.... Aj po 100 rokoch od vzniku Č-SR by sme boli na úrovni 60 % či menej úrovne staršieho brata, presne tak ako sme boli po 75 rokoch keď spoločný štát končil.Napriek údajným 75 ročným "peňezovodom" z Prahy do Bratislavy. Mimochodom tvojou logikou je ČR rovnaká žumpa. Vznikla rovnako.
Ešte daj pár slzičiek za zánikom Rakúsko - Uhorska. Aj to nezaniklo a Č-SR nevznikla nejako ústavne.... V júni ti to Orbán tisíckát omláti o hlavu....

PS1: Medzi červenohnedú háveď ma natlačiť sa ti nikdy nepodarí.

PS2: Pán Sitko si žije v svojej ulite keď on dôležito sedel niekde v Dubčekovej Smene a potom u Kováča. Ťažko sa mu prijíma sviežejší a striktne demokratický vietor z Prezidentského paláca.
 

Hruškovce

Oslovenie" súdruh" je v mojom prípade úsmevne. Bol som komunistami na úrovni podniku označovaný pre moje kritické názory proti ideologii KŠČ a vstupe armád do ČSr za protisocialisticky živel,
Rozoberať , kde by bolo slovensko v pripade zachovania federacie je vo hviezdach .
Obecne plati , že väčßie zoskupenie štátov prináša pre všetkých zúčastnených výhody.
Čo môžeme realne zhodnotiť pokiaľ použijeme objektívne informácie je , kde bolo územie dnešného slovenska ekonomicky, kultúrne , spoločensky, politicky pred rokom 1918. Pri vzniku ČSR bol pomer obyvatelstva 2:1 tak aj v roku 1992 v prospech českého územia.
Vÿkonnosť slov. Územia v tom čase prepočítaná na dnešné HDP = 9.5%
Českà výkonnosťˇ 90%
To je prosím referenčná hladina z ktorej vychàdzam.
V roku 1990 keď CS zbrojovky s finálnou montážou v Martine , Dubnici, a Detve končili po geopolitických zmenách s výrobou špecialu bolo slovenskě HDP na úrovni 32.5 % to české predstavovalo 67.5%
Pokial sú údaje pravdivé to znamená ,že slovenská výkonnosť sa doťiahla na požadovanú 1/3 výkonnosti čs štátu tj tých 75 rorov úspešnosti v ekonomike.
Považujem za veľkú škodu , že súčastní historici nedisponujú bez politickÿch nánosov takou osobnou odvahou , aby verejne zhodnotili všestranný prínos pre rozvoj slov. obyvatelstva počas existencie spoločného štátu.
Očakàvam od povolanejších , aby obdobie rokov 1918-1992 objektívne zhodnotili na strānkach dennika napr. Sme.
Poprava ČSR nemá len rozmer ekonomický.Indície nasvedčovali , že tu bola reálna obava zo zatiahnutia slovenska do ruského nāručia. Na veľké šťastie v tom čase prezident Jelcin mal ině starosti a ukrajina sa vydala svojim vlastnÿm smerom.
Som hlboko presvedčenÿ, že pokial by tieto dva faktory mali opačný vektor tak slovensko na večnė časy sa vzdiali od zàpadnej civilizácie, kde samozrejme historicky patri.
Ani dnes po dvadsiatich siedmich rokoch samostatnosti nemáme istotu, že darebáci typu Janko, Fiko a rada daľších nebudů kráçať v biľakových stopách .
Tak pane toto je v skratke moja obava zo súčastného aj budúceho vývoja.

Na záver Hruškovce nemàm najmenšiu snahu "natláčať" niekoho kamkoľvek dovolil som si vzhładom na môj vek vysloviť v v písomnej forme názor , ktorý vychádza z poznania a životných skúsenosti.
 


Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: On, z vôle ľudu Danko II, 5 171
 2. Ľubomír Belák: Pán premiér Matovič, prosím vás, spamätajte sa! 3 929
 3. Michael Achberger: Takto skrotíte chuť na sladké a viditeľne schudnete 3 323
 4. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal : 2 936
 5. Miriama Letovanec: Čo so štátnymi nemocnicami...? Rozhodujme na základe dát... 2 450
 6. Jaroslav Vidan: Pozdrav pápeža Františka ministrovi Krajčimu ! 1 945
 7. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme časť 2. Veksláci, komunisti a ŠtB ovládli štát. 1 863
 8. Martin Fletcher: Vladimír Kiseljov zahájil v Hradci Králové svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce 1 309
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju. 1 249
 10. Pavel Dvořák: Mám v Číne psa a nevolá sa Bóbika! Jedia Číňania psie mäso? [+video] 1 117

Rebríčky článkov


 1. František Stručka: Výkup elektriny z obnoviteľných zdrojov po novom: za pár mesiacov strata cez 100 miliónov
 2. Július Kovács: Ubohý pokus o prevrat 6.júna. Opilec znova sníva o ružových ránkach.
 3. Peter Kremsky: Čo sa tu deje, je naozaj prevrat (Odpoveď Samovi Marcovi)
 4. Milan Koval: Spravodlivosť na Slovensku , má dvojaký meter?
 5. Vladimír Krátky: Fico by už asi visel na ( mediálnom ) kandelábri,
 6. Jozef Bakša: Je choré, že Dobroš mal pod palcom trestnú politiku štátu.
 7. Martin Žilinčík: Dobrošova disciplinárka
 8. Lukáš Baloga: Koronakríza otvorila nový rozpor vnútri EÚ. Jeho riešenie ja zatiaľ v nedohľadne
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju.
 10. Balázs Puskás: Naveky rossonero


Už ste čítali?