Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nezmar – Fond národného ... (rozkrádania) (2.) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Schuster a jeho syn majú tiež masielko na hlave, tu by som s takou istotou nehovoril o jeho nezneužívaní moci, preto nebol druhý raz zvolený.V rámci Košíc jeho činnosť, by som hodnotil obdobne ako dnes Hrehu, Žigu, abo aj Rašiho a mal aj on svoje biele kone, s červenou hviezdou na čele, ktorým velil cez telefón.
 
Hodnoť

Nuž takto asi

Ak niekto čakal čosi výdatnejšie, dočkal sa iba vývaru bez mäsa, trocha zakalenej vody bez veľkej chuti. O Fonde nula nič, zopár fráz, v dobrom spomenutí líblingovia Kováč či Schuster, v zlom esá súčasných škandálov.
Vlado a jeho ľudia nie, po včerajšej diskusii o komunistických manieroch sa na nich akosi zabudlo.
Takže plávanie po povrchu, šmátranie do hĺbky tak 30 cm, úloha splnená, článok napísaný, kniha x-tý krát spropagovaná a čitateľ sa nedozvedel nič.
A nespomínam to prvý krát, autor bol istý čas v centre diania, určite informácie mal a veľa vecí vedel.
Takže ja vidím iba dve možnosti: Nechce nikoho nahnevať a tak len žoviálne zdvihne ukazovak a s úsmevom povie : No,no,no.
Alebo už všetko zabudol, na nič podstatné si spomenúť nevie, akurát že nutkanie osloviť s tým nič verejnosť je silné.
Pán Sitko, od človeka Vášho rangu by sme očakávali viac, ako takúto slohovú prácu. Možno, že prváčky na nejakej univerzite v Sládkovičove by to dali lepšie.
 

Pravda a klamstvo ...

Absolútne výstižné. Už, už som sa chystal niečo podobné pánovi Sitkovi napísať. Vážim si ho pre jeho príslovečnú slušnosť, no nič viac a nič menej. No okrem toho, že skutočne dobre vládne peru som rovnako usúdil, že tento jeho blog nekorešponduje obsahovo s tým, čo sa od neho očakávalo. Až príliš poľahky autor preplával cez najdôležitejšie momenty, ktoré spôsobili obludné rozkradnutie všetkého toho, čo sme kedysi nazývali spoločný majetok. Na prvý pohľad bol blog veľmi pre laikov pôsobivý, ale ako sa hovorí bez " šťavy ", bez konkrétnosti, ktoré by potvrdili, že to boli predovšetkým bývalí komunisti, ktorí sa rýchlo preorientovali do ekonomickej sféry, využili ešte vtedy stranícke kontakty na svojich súkmeňovcov v bankách, požičali si horybilné sumy a potom masívne privatizovali, a poniektorí za éry Mečiara dokonca veľké fabriky iba za symbolickú korunu. Tak vnikla superbohatá vrstva Rezešovcov, Lexovcov, Výbohovcov, Haščákovcov, Tóthovcov, Jakabovcov, Pórovcov a v súčasnosti i Bodorovcov, či mnohých iných, lebo pochopili, že nejaké premývanie mozgov ľudí M - L ideológiou už stačiť nebude a že budú o všetkom rozhodovať iba peniaze. Tak postupne vznikla u nás mafia, no nie tá klasická kriminálna či talianska, ale červená mafia, červená chobotnica, ktorá dodnes šarapatí v našej spoločnosti a uviedla ju do súčasného už takmer neudržateľného stavu rozkladu spoločnosti a polarizácie v názoroch ľudí i politikov. Kočner a Bašternák boli a sú iba na odvádzanie pozornosti od toho najväčšieho zla - od boľševizmu. " Boľše " znamená v ruštine " viac " a pokiaľ možno rýchlo a naraz. Takto sa pôvodne nazývala aj ruská komunistická strana - boľševikov, ktorá bola organizátorom veľkej októbrovej revolúcie, jednoducho boľševici nehodlali čakať, až sa k socializmu dopracujú postupným vývojom - evolúciou, ktorú hlásali menševici, čo tam po tom, že to stálo státisíce ľudských životov, keď dosiahli svoje : rýchlo a všetko naraz. No a podobným scenárom sa riadili aj " naši " bývalí komunisti, nečakali, až sa postupne dopracujú poctivým spôsobom k bohatstvu, prosto a jednoducho si ho zobrali ihneď a naraz všetko, boľševickým spôsobom. Takže ak niekto hodlá hľadať a nachádzať pravdu, je tu. Boľševizmus v podobe červenej mafie, červenej chobotnice nás klame a okráda celé tri desaťročia a takmer nikto nemá odvahu to priznať, dokonca ani to, že nám od februára 1948 buď priamo, alebo z pozadia v podobe oligarchov vládnu stále tí istí - komunisti ! Rád to opakujem : jeden môj známy mi raz povedal - Až keď zo Slovenska zmizne smrad z posledného boľševika, až potom bude u nás dobre. Dopredu sa ospravedlňujem za mnohých poctivých ľudí, ktorí boli kedysi členmi KSČ či KSS, ale s neprávosťami, páchanými tzv. " verchovkou " nemali nič spoločné, iba ak to, že to možno nevedomky tolerovali. Takže pán Karol Máj, vaše opoznanie blogu spolu s vašou kritikou pána Sitku je správne a nikoho neuráža, iba pripomína, že nie je všetko zlato, čo sa bliští.
 
Hodnoť

Pán Karol Máj, ´ďakujem za "uznanie",

ale ak to myslíte vážne, tak potom prečo čítate moje články. Čo Vás "vytočilo", aké problémy, až na takú nekonkrétnu, všeobecnú a neslušnú "kritiku"? Máte nejaké osobné problémy? J. Sitko
 

Nemáte za čo

Nuž vy píšete, ja čítam. Včera ste avizovali, že dnes sa dočkáme odpovedí na otázky: Prečo vznikol veľmi osobný vzťah medzi kriminálnikom Kočnerom a šéfom Penty Haščákom? Kto vytvorill korupčné zlodejstvo a finančno – politické mafie? Azda Ivan Mikloš a Václav Klaus? Kto klame a robí z voličov stádo hlupákov?
Nuž tak som čakal čosi konkrétne. Minule tu bol diskuté gumbor, ktorý Vám vadil, teraz vám vadím ja či Habr. tak dobre teda, odteraz nečítam, nediskutujem. Čo, keby ste hneď na úvod napísali, že je to pre Tibora a Evu? Nemuseli by sme tu niektorí zabíjať čas.
 
Hodnoť

Pán Sitko, slovné spojenie "marazmus

Slovenska" je zavádzajúce. Nedá sa povedať, že celá krajina s jej mentálnym a materiálnym inventárom je v marazme. Marazmus by mohol existovať na systémovej úrovni, ako napríklad v časoch hlbokej nomalizácie, no teraz nemusíme nosiť náhubky. Ľudia sa môžu slobodne realizovať, tak akýže marazmus.

Faktom je, že za mnohé si môže volič. Minimálne ten. ktorý nechápe základné súradnice fungovania socialnych vzťahov, vzťahov v ekonomike, v obchodovaní, atď.

A faktom tiež je, že občan - volič je povrchný, kauzy mu vyšumia z hlavy už po krátkom čase. Lenže o pvrchnosti by sa dalo hovoriť aj vo Vašom publicistickom snažení. Písal o tom diskutér Karol Máj. Pán Sitko, vo Vašom prípade mi chýbajú hlbšie konkrétnosti plus mám neustále pocit, že Váš vzťah k demokratickému systému ja poznačený Vašim pozitívnym vzťahom k "socializmu s ľudskou tvárou".

Len pripomínam, že ak máme hovoriť o národnom rozkrádaní, tak sa treba pozrieť na roky 1948 až 1989. Na uvedenom pracovala tá istá politická značka, ktorá v roku 1968 volala po "obrode spoločnosti".

Pán Sitko, aký je Váš názor na fakt, že Alexander Dubček v čase "obrodného procesu" nevolal po zrušení tzv. vedúcej úlohy KSČ v spoločnosti?

Aký je Váš názor na jeho vtedajšie tvrdenie, že "...my iné strany nepotrebujeme...nám stačí táto naša strana komunistická".

Ako vnímate fakt, že v roku 1969 podpísal tzv. obuškový zákon?

Dalo by sa aspon stručne odpovedať na mnou položené otázky?
 

Ty pako,

teraz žijeme tu a teraz a riešime súčasný marazmus a svinstvá. Sme teraz svedkami , čo sa deje a nič s tým nerobíme. Nebudeme teraz riešiť , čo sme zlé robili v r. 1939-1945, môžeme to hodnotiť, ale už nič s tým nespravíme. Teraz žijeme v r. 2019, vidíme aké štátomafiánske hlavne Smerácke eurofondové a iné rozkrádačky sa dejú, kde prokurátor 61:0 zametá všetko pod koberec, kde NAKA a SIS sú sŠTeBáci, kde si udeľujú mnohotísícové platy, kde korupcia je obrovská, kde ustráchaní ľudia o prácu držia hubu a krok, kde sa devastuje krajina a príroda, atď.
 
Hodnoť

Pán Sitko, ešte si dovolím zareagovať

ma jednu Vašu vetu zo včerajška na moju adresu (v diskusnom fóre). Napísali ste: "... suverénne vynášate súdy rovnako ako kedysi barbarský komunisti".

Pán Sitko, Vy snáď žartujete. Ja mám od barbarského komunistu asi tak ďaleko ako ryba od výroby zbraní hromadného ničenia.

Ďalej: žijeme v demokratickom masmediálnom priestore, kde ľudia slobodne vyjadrujú svoje náízory. Ak teda Vy napíšete niečo, čo mi nesedí, tak úprimne zareagujem. Mám sa snáď pretvarovať? Mám jasať nad Vašim prístupom ku komunistom z roku 1968? K ľuďom, ktorí boli súčasťou zločineckej organizácie?
 
Hodnoť

Súhlasím s ktitikmi, keď reagujú slušne

a hodnotia mínusy a plusy príspevku. Som len rád, keď takto reagujú k članku, lebo nepíšem pre seba, ale najmä pre diskusiu a argumentačne slušných diskutérov. Rád sa aj pri mojom vysokom veku poučím a mám bezprostredný vzťah s čitateľom.. Ale nesúhlasím, že píšem povrchne, lebo napísal som stovky komentárov s uznaním. No ten môj posledný bol pre čitateľa na komentár veľmi dlhý, musel som ho uverejniť až na dvakrát, čo nie je dobré riešenie. Nepísal som analytický článok, ktorý si vyžaduje "hlbší ponor" do témy. Ale som nastolil celý rád vážnych otázok do diskuzie na odkytie témy. V takomto článku autor nemôže do nej ísť hlbšie, lebo mnohé otázky musím potom syntetizovať a zovšeobecňovať. Lenže ma urazí každý oponent tým, keď mi zdôrazňuje hodnoty (morálne, politické či iné). Som výchovou a svojim životom zrodený realistický idealista a preto aj v mojej knihe je hlavnou myšlienkou boj dobra so zlom. Jozef Sitko
 
Hodnoť

Ano je marazmus,

mnohí vedia o štátnych a eurofondových rozkrádačkách, dalo by sa to prokurátorsky kvalifikovať ako hospodárska kriminalita obrovského rozsahu - a ? A nič.
Ano ,úplný marazmus. Prečo ? Lebo väčšina ľudí sú tupota , chrapúni alebo rovnozloduchovia.
Ináč by gauneri nemohli byť pri moci a páchať gaunerstvá.
 


Najčítanejšie


 1. Martin Borguľa: Ceny nehnuteľností stále rastú. Riešením pre ľudí budú štátne nájomné byty 148
 2. Věra Tepličková: Vážení Pán premiér 130
 3. Věra Tepličková: Zabudol vôl, že teľaťom bol, alebo keď sa opozíciou v koalícii stáva premiér 30
 4. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch 16
 5. Marek Mačuha: Matovič za návrat Hlasosmeru 15
 6. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 11
 7. Anna Milanová: Danka a Janka... 2020 9
 8. Milan Hutera: Ako som začal fotiť objekty hlbokého vesmíru 9
 9. Martin Droppa: Máme to radi naživo 7
 10. Jana Júdová: Pán Gröhling, nedajte sa, bojujte 7

Rebríčky článkov


 1. Dušan Seberíni: Kde skladuje Matovič koronavírusy?
 2. Peter Zajac: Nerob si starosti, štát sa o teba na dôchodku (ne)postará…
 3. Miriam Studeničová: Kritika ženského odievania
 4. Jozef Legény: Koľko koronahibakušov má na svedomí premiér Matovič?
 5. Marian Vojtko: v Tescu teroristom?
 6. Ján Franz: Cintoríny v obci Dobrá voda
 7. Erik Koncz: Hunt a kráľ Štefan alebo ako súvisí vznik Uhorského kráľovstva s Hontom ?
 8. Štefan Vidlár: Svetlá rámp
 9. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch
 10. Július Kovács: Matovič nastúp do truhly ozývalo sa z davu náckov pred jeho domom.


Už ste čítali?