Lynč Matoviča - dôvod jeho mediálnej podpory ...

Autor: Jozef Sitko | 2.5.2021 o 0:33 | Karma článku: 10,78 | Prečítané:  1958x

Sú už v diskusiách Markízy Na telo v ankete  Áno – Nie falošné výsledky? Lebo je neuveriteľné, že by premiér Heger, minister Naď a ministerka Remišová  u divákov získali v ankete len asi tretinu pozitívnych hlasov?

Kto pozorne a objektívne sledoval tieto  posledné tri relácie (nie ešte dnešnú) by  mal  spoznať, že  v nich muselo dôjsť k podvodu v počítaní pozitívnych či negatívnych hlasov. Keďže skóre – teda výsledky tejto skôr už smiešnej, než argumentačne seriózne vedenej debaty, vrátane vraj „objektívnej diváckej ankety“, vôbec nezodpovedali realite diskusií v štúdiu a samotnej argumentácii hostí z vlády.

Je to zakaždým len „fragmentovaná diskusia“ zástupcov koalície, ak sú vôbec tam pozvaní,  pred lžami usvedčených  klamárov Smeru a Hlasného – Smeru. Tí sú v relácii nielen stálymi diskutérmi, ale im „fandí“ aj moderátor, čo ešte vypuklejšie vidieť v politických debatách RTVS a JOJ(ke), tiež v Kmotrikovej TA3. 

Iba zaslepený divák či politický slepec by mohol uveriť (podľa reálneho vývoja jednotlivých polemík, argumentov a  mlátenia prázdnej slamy korupčníkmi zo Smeru)  že by „počítadlo“ neklamalo vo všetkých troch uvedených prípadoch? Že by smerák Podmanický a hlasosmerák Pellegrini v polemike rozdrvili ministra Naďa a ministerku Remišovú  v pomere 3:1 v prospech diváckych hlasov?   Predseda vlády Heger ten  diskutoval sólovo s inak  čoraz trápnejším agresívnym moderátorom – zručným to manipulátorom verejnej mienky. 

Na klamstvo divákov tiež výdatne slúži práve uvedená anketa. Jej celkom zmanipulované čísla cez Facebook. Ale zrejme tu ide aj o akési hromadné spolčenie sa a „hlasovanie“ zaktivizovaných smerákov a dnes  ohrozených „aktivistov“ - korupčníkov. U ktorých naliehavou snahou je skoré povalenie vlády, ktorá začala zatýkať a obžalúvať nielen v korupčnom suteréne, ale aj na najvyšších schodoch štátu. Treba si uvedomiť, že rakovina korupcie už od vzniku štátu vytvárala mnohé metastázy v celom štátnom aparáte aj verejnom sektore. 

Všetko i všetci spolu a sčítanie „hlasov“ dohromady  splodia potom takúto  fantasmagóriu podvodu a lží, akou je divácka anketa Markízy. Čo sa následne vrýva  do podvedomia mysle voličskej základne. Ani nečudo, že aj do týždňa niekedy  dva Markízou platené prieskumy o preferenciách strán, „vykážu“  potom „zázrak roka“- prvenstvo  HlasoSmeru. Hoci v skutočnosti  ide len mydlovú bublinu, ktorá zrejme už do konca roka praskne ako fiktívny obraz  mediálne zmanipulovanej verejnosti.

A vôbec je technicky možné takto očividne manipulovať verejnosť?  Podľa mňa určite áno! Buď „počítadlo“ vyraďuje hlasy  v prospech vládnej garnitúry  z prevádzky  samotná Markíza,  alebo ako som naznačil, si smeráci a hlasosmeráci  vyškolili  svoj „hromadný stroj na „hlasovanie“. Aj táto  fantasmagória, skrytý to podvod a mediálne klamstvo,  vytvárajú v myslení občanov falošný obraz o súčasnej politike. Keďže sa vrývajú menej či viac do samotného vnímania a podvedomia  voličov.

Voči argumentom ministerky Remišovej navonok úsmevne milý a pokojný šéf ministrany Hlasného Smeru už  stratil nervy. Verejne priznal, že s ňou ho  vôbec nebaví chodiť do televízie diskutovať. Reagoval až rezignovane na to, keď mu pripomenula jeho ešte nedávnu minulosť - spoluúčasť na 12-ročnom tolerovaní Smeru voči rozkrádaniu a rabovaniu štátu korupčníkmi všetkých odtieňov chamtivosti.

Ani premiér Heger sa nedal. „Nenaletel“ na moderátorove nepodstatné a opakovane zdôrazňované otázky. V „duchu snára“ a čo „keby sa to aj stalo“? Nedal sa častými hypotetickými otázkami  „na telo“ vyprovokovať moderátorom. Čím  očividne „zatriasol“ jeho suverénnosťou,  sebaistotou a drzosťou. Nepomohlo mu ani časté skákanie do reči premiéra a  prerušovanie  plynulosti jeho vecných výpovedí.  

Ešte horšie ako v Markíze sú politické debaty v RTVS, JOJ(ke) a TA3, z ktorých dve z nich tiež vlastnia oligarchovia (Kmotrík a J&T). Spoľahlivo slúžia „nacvičeným“ papagájom Hlaso Smeru a Smeru na šírenie deštrukcií, výmyslov  a klamstiev. Ak by podobné  dezinformačné  kampane aktívne a iniciatívne nepodporovali aj iné média, tak by potom vo voľbách zmasakrovaná vládna opozícia (Smer  a odnož Hlas) už dávno a potichu zaliezla do svojich utajených „skrýš“  zo štátneho eráru nadobudnutých majetkov.

Preto povaliť vládu bol ešte pred rokom len utajeným zámerom a hlavným politickým cieľom ohrozenej ekonomicko - politickej mafie. O tomto jej zámere i snahe,  som napísal prvý blog ešte 11.apríla a 14.apríla 2020: „Kopú médiá do Matoviča zámerne? (1.) a (2.)“ Žiaľ, ale iba málokto tomu vtedy venoval pozornosť.

Spriaznená a spriahnutá s bývalou mocou mafia vie dobre, že rýchlo dosiahnuť zásadnú politickú zmenu môže iba v prípade, ak sa jej podarí o novej vláde (ktorá zatiaľ nekradne ako predchádzajúca) vytvoriť vo verejnosti pochybný obraz, že je babrácka, nekompetentná a pre správu štátu aj veľkým nebezpečím.

Lebo jej nebude a nemôže vyhovovať ani nový stav, keď premiérom je  uvážlivý a principiálny konzervatívec Heger, ktorý s mafiou nemieni koketovať, a bude pokračovať „v zatváraní“ korupčných zločincov ako predošlá. . Preto by pre ňu  bol prijateľnejším premiérom z koalície i v nej koalične problémový Richard Sulík či hodnotovo labilný a prispôsobivý Boris Kollár.  Preto by jej vyhovoval  ktorýkoľvek protikorupčne tolerantnejší politik, ktorý by zametal korupčnú špinu len na prízemí, a lepšie, ak by iba v suteréne. 

Určite nie kvôli Sputniku  došlo k vynútenej rezignácii premiéra Matoviča. Preto i v televíznych debatách sa aj po jeho rezignácii z najvyššej výkonnej funkcii vedie proti nemu naďalej frontálny útok. No v štyroch televíznych štúdiách jeho fyzická prítomnosť oproti pravidlám novinárskej etiky vždy chýba. Aby mohol na opodstatnenosť kritiky či na vymyslenú lož osobne odpovedať.

Takže ma poburuje stav v médiách, keď sa vedome a zámerne klame. Ako príklad tohto konania budem citovať úryvok z novín, uverejnený 20. apríla 2021:

„V slovenskom politickom prostredí sme videli všeličo, čo by sme mohli nazvať nechutné, zvrátené, amorálne, ale takýto úbohý útok z pozície sily – muža v jednej z najvyšších politických funkcii na odborníčku akceptovanú aj v medzinárodnej komunite  -  sme minimálne od roku 1998 ešte nezažili.“

O citáty podobného znenia kritiky expremiéra nebolo za celý rok núdza. Hemžia sa v televíznych správach a diskusiách, a rovnako ich čítam v tlači. Aká je však skutočná pravda o „obeti“ politickej svojvôle - šéfky ŠÚKL?

Na túto v médiách mimoriadne aktuálnu a vraj najvážnejšiu otázku mesiaca môžem presvedčivo a ešte raz odpovedať citátmi z  komentára Matúša Ritomského (SME 16.4.) „Máme iný Sputnik V? Nevieme“: „Celosvetovú senzáciu vyvolala správa, že vakcína, ktorú sme dostali je iná ako tá, ktorá mala úspech v prestížnom časopise Lancet. Najprv si pripomeňme, ako sa to celé stalo. Dna 6. apríla 2021 sa dostáva na verejnosť stanovisko ŠÚKL, v ktorom sa uvádza: „Šarže vakcíny použité v predklinických testoch a klinických štúdiách publikovaných v časopise Lancent nemajú rovnaké charakteristiky a vlastnosti ako  šarže vakcíny dovezené na Slovensko.“

Denník N na základe toho oficiálneho vyhlásenia ŠÚKL vzápätí publikuje článok s titulkom: Sputnik V u nás nie je identický  s tým v Lancete.

Správa vyvolala záujem, rýchlo sa dostáva za hranice a o dva dni už svetový denník New York Times publikuje článok s názvom: Slovensko tvrdí, že dostalo inú vakcínu, ako si objednalo.

Medzitým na twitteri reaguje ruská strana slovami: „Správy, ktoré tvrdia, že vakcíny Sputnik V na Slovensku sú iné ako tie v klinických štúdiách, sú podvod.“

Ďalšie dva citáty z komentára SME: „Zhodný postoj tlmočí aj hovorkyňa ŠÚKL Magdaléna Jurkemiková, podľa ktorej úlohou štátneho ústavu ako liekovej agentúry  nie je dokazovať rovnocennosť či rozdiely vakcín, ale v prípade pochybnosti vzniesť otázky smerom k výrobcovi.“ 

Pre našu liekovú agentúru je kľúčové, že výrobca nedodal dostatok potrebných dokumentov.“

Autor komentára jasne upozornil na podstatu tejto vážnej, verejnosti falošne deklarovanej a spolitizovanej kauzy šéfkou ŠÚKL, že  vo „verejnom diškurze je však podstatné aj čosi iné. Schopnosť odlíšiť tvrdenie „nemáme dokumenty, ktoré dokazujú, že náš Sputnik je rovnaký“ od tvrdenia „Sputnik V dodaný na Slovensko je iný ako ten v Lancete“.  

V súvislosti s ruskou vakcínou sa objavili mnohé a mnohé nepravdivé skutočnosti ako cielene šitá kauza  a vítaný kyjak médií na Matoviča. Tie útočia naňho naďalej a ignorujú aj vyhlásenia iných zainteresovaných ľudí proti nepravdivej argumentácii šéfky ŠÚKL, lebo nie je obeťou útokov Matoviča ona, ale priamym aktérom tohto spolitizovaného problému a politického súboja. Lenže ako štátna výkonná úradníčka nemala do danej „politiky“ čo vstupovať. Preto  ruský výrobca vakcíny sa cítil Slovenskom  poškodený pre spolitizovanie Sputnika ako následne i Brazíliou. Tú však na rozdiel od Slovenska zažaloval. 

Hovoriť o porušení zmluvy  na základe oneskorenia úhrady faktúry je pre Rusov  nepodstatná otázka. Lebo skutočná príčina jej prípadnej neplatnosti bude tá, ktorá sa v zmluve nepredvídala a neuviedla – jej spolitizovanie u nás. Treba si uvedomiť, že Kremeľ vakcínou sleduje veľký kšeft a predovšetkým aj geopolitický nástroj na vyvolanie v krajinách Západu zbytočné hádky. Napokon vakcína proti covidu je dnes pre zainteresované farmaceutické firmy biznisom storočí.

V prospech vlády Matoviča i jeho som už napísal mnohé blogy. Lebo som presvedčený o tom, že v jeho osobe našli korupční oligarchovia cez svoj nástroj média cieľ a vinníka všetkého zla, čo kedy postihlo našu krajinu. Veď rôzne nadávky a tvrdenia, že je už horší než Mečiar a Fico dohromady vyvolávajú smiech a zároveň plač.  

Pre  neprajníkov a kritikov, že kto mi za obhajobu tohto „zločinca“ platí, musím sa priznať, že je ku mne ako minister financií totálny škrob a nevďačník. Dokonca ma ako kresťan nevyplatil ani vatikánskou menou – Pán Boh zaplať! Nevďačník jeden, keď mi ani na písme poďakovanie neposlal na znak vďaky. Drzák jeden, veď zaňho som už utŕžil ako chorý a už senilný starec nejedno zaucho. Ale zaslúžene, keď som truľo, čo zvykne ísť proti prúdu verejnej mienky, milujúcej len a iba pravdu.

Dokonca som si to veľmi pokazil aj u pána správcu blogu SME, takže podľa  všetkých ukazovateľov kvality písania som sa už prepadol od začiatku tohto roka až o šesťnásobne a viacej než predtým, až na samé dno. Doslovne strmhlavý pád a „prepadák“ v písaní, o čom si vediem z vlastnej dôslednosti aj zápisník na prípadnú výstrahu pre iných blogerov.

Práve pre tých, ktorí by ohlúpli ako ja, fandili by vláde a nadbiehali držgrošovi, nevďačníkovi a nevychovanému ministrovi financií. Lebo budú tiež mať titulky svojich blogov len smútočné. Všetko v čiernom. Závidím teda  ostatným blogerom, čo ich majú v mojej obľúbenej červenej farbe proletárov sveta.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Za toto nemôžu "turisti"

Kollár ťaží zo zbabelosti svojich kolegov.

Autorská strana Michala Havrana

Púchovská kultúra zmizla. Zostalo len zastavané, betónové mesto (píše Michal Havran)

Malebnou cestou Alojza Medňanského s Barborou Zuštínovou.


Už ste čítali?