Matovič prežil mediálnu smršť i komplot oligarchov

Autor: Jozef Sitko | 25.7.2020 o 0:33 | Karma článku: 8,03 | Prečítané:  1774x

Fiasko Pellegriniho (zo žalobcu obžalovaný), kompaktná koalícia a po vystúpení premiéra nevídaný jav. Koaliční poslanci povstali a tlieskali mu neprerušene dlho. Ale v TN Markízy nebol o tom ani obrázok. Objavil sa tam Fico ...

            To bol potom zvrat a ťažký úder pre poslancov Smeru I. a II. (falošného Hlasu). Predurčil nezdar pokusu o odvolanie pre oligarchov neprijateľného vidiečana Matoviča. S týmto vývojom hneď na úvod nikto z opozície vôbec nerátal. Prekvapil ju jednotný postoj kritizovanej, pod tlakom médií názorovo rozhádanej a zneistenej koalície vo veci  podpory premiéra..

Opozícia tak  už pred rozpravou o jeho odvolaní vedela, že prehrala. Vyrazilo  jej to dych, pretože  napriek  veľkej podpore médií tento opozičný návrh nevyjde. V danej súvislosti však vôbec nejde, či v Národnej rade sa excelentne alebo babrácky sám obhajoval. Aleže svojich koaličných partnerov vedel presvedčiť, predovšetkým tých z Oľano, že ho musia podržať.

Musel tiež  „schladiť“ možné premiérske ambície možných kandidátov na najvyššiu funkciu. Pod tlakom času a nehoráznej kritiky médií musel všetkých argumentmi presvedčiť, že zaňho nenájdu vo vlastných radoch vhodnú alternatívu a náhradu, pretože on je pre nich v súčasnosti „nenahraditeľným“  šéfom najmocnejšej strany a labilnej vlády. Neviem, aké  argumenty využil, že presvedčil nesúrodé klbko kompetentných  a zjednotil ich pre spoločný postup v NR SR proti deštruktívnej opozícii.

Určite nebolo ľahké presvedčiť o tom členov vlády, 78 poslancov, Sulíka a Šeligu.  Bol to politicky majstrovsky čin, ktorý následne získal hlasy aj váhajúcich poslancov, hodný obdivu. Demobilizoval taktiku a rozvrátil návrh na odvolanie premiéra oboch zlepených partií smerákov, ktorých nemohúcnosť odvolať Matoviča, vyvolal na počiatku schôdze práve  demonštratívna podpora veľkým potleskom po jeho ukončení obhajoby.

Dômyselné bolo aj poverenie  vedením schôdze podpredsedu Šeligu. Vrátane na úvod rozpravy naplánovaných,  argumentačne vierohodných vystúpení podpredsedov i ministrov vlády a podpredsedu Národnej rady, ktorí za premiéra bojovali ako levy. To potom hneď na úvod rozdrvilo pozíciu opozície v tejto vážnej rozprave, ktorá v parlamente vyznelo pre ňu veľmi trápne, žiaľ, iba v priamom prenose  TA3. Lebo v iných médiách táto podstatná vec akosi unikla, alebo v horšom prípade bola zamlčaná. Takže neutrálny čitateľ, divák a poslucháč v nich nezískal o premiérovi a vládnej koalícii potrebný objektívny obraz o ich profesionalite a o fiasku opozície.      

Samotný výsledok únavného a celkom zbytočného maratónu  rokovania nakoniec vyznel jednoznačne – 78 hlasov proti  a 47 hlasov za odvolanie predsedu vlády. Z 25-tich neprítomných poslancov v hlasovaní bol stav úmerný na vzájomný pomer ich počtov, keď koalícii chýbali šestnásti a opozícii deviati zvolení zástupcovia „ľudu“.

Nováčik Matovič všetkým neprajníkom, vrátane  vyslúžilcom, súcim do penzie,   ukázal dlhý nos,  ako treba robiť v praxi veľkú politiku. V nej mudrovať a klamať občas nestačí na víťazstvo. Prekážkou je, ak natrafia na protivníka so sedliackym rozumom, s veľkým sebavedomím, rozhodnosťou, neprimeranou ctižiadosťou a  cieľom.  Matovič v boji o svoju záchranu ukázal obdivuhodnú politickú šikovnosť, keď  získal za spojencov v hlasovaní aj kritických oponentov Za ľudí a SaS.

Nie nadarmo sa vraví, že spoločný nepriateľ vie spojiť i najnenávidenejších sokov. A tak premiér spojil proti sebe Fica, Pellegriniho a oligarchickú mafiu. Do tejto pre Slovensko nebezpečnej „hry“ zatiahli  aj média. Preto celkom inak informujú o fiasku opozície pri odvolávaní predsedu vlády, ako to teraz glosujem.

Všimol som si, že v politike skúsený Fico nechal  Pelleginiho osamoteného v snahe odstrániť z postu spoločného nepriateľa. Zrejme predvídal možný aj iný priebeh, aký si želal on a spojenci . A preto zaliezol do nejakej „diery“ v parlamente, aby si tam na TA3 v priamom prenose vypočul klamstvá svojich sluhov a Pellegriniho o odvolávanom. Keďže tento boj následne videl prehraný,  preto narýchlo zvolal priamo v NR SR tlačovku. V tej vylial špinu nadávok na Matoviča. Vraj je zlodej, podvodník a zločinec. Ešteže ho nenazval opilcom a jeho kumpánom v ožranstve.

A Markíza ho nesklamala.  V TN mu poskytla prvé slovo v parlamentnom spravodajstve. Aby nadávkami a lžami urážal svojho úhlavného nepriateľa I.M.. Vraj táto televízia  seriózne a objektívne informuje divákov o politickom dianí. Rovnako aj iné vplyvné médiá. Tie, ktoré si zakryli obe oči aj v prípade informácie z parlamentu, zamlčaním  fiaska ich  favorita na post predsedu vlády, pána Pellegriniho.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?