Mediálny lynč a lži sa proti Matovičovi ešte vystupňovali ...

Autor: Jozef Sitko | 23.7.2020 o 0:35 | (upravené 23.7.2020 o 10:15) Karma článku: 5,75 | Prečítané:  1171x

To, čo včera na jeho tlačovke vyvádzali niektorí novinári, bol už najhlbšie možný profesijný suterén. Kam až, na aké dno, ešte klesne naša žurnalistika? 

Amoralisti z médií útočia (pri 22 rokov starého plagiátorstva) na premiéra v záujme morálky. Ale im pritom chýba základ novinárskej etiky. V danej kritickej situácii, keď ide o vážne záujmy štátu, tak aj totálny pravdomluvec Róbert Fico si našiel v blogerke SME svoju hovorkyňu o "zájazde" a katastrofe premiéra na schôdzke šéfov vlád EÚ v Bruseli. Tento protimatovičovský pamflet akoby jeho autorke priamo diktoval do počítača „silno veriaci katolík“,  bývalý komunista, vždy pravdu vraviaci  R.F.

Nejde mi o  kritický názor autorky na premiéra, na čo má plné právo, ale o bohapusté lži a výmysly o ňom. Tie od faktografie, serióznosti a nestrannosti sú oproti politickej realite a objektívnosti výsmechom. Za ich zverejnenie, ak by šlo o text proti Harabinovi, tak by on určite vysúdil tisíce eur.   Pre vytvorenie objektívneho obrazu o tomto blogu postačí uviesť iba jeden citát a už nič viac:

„Hovory s renomovanými vysoko postavenými známymi  mu hneď ráno potvrdili (Róbertovi Ficovi.. – poznámka J.S.) dlho tušenú pravdu: náš premiér je „čudák“. Vraj celé 4 dni v Bruseli nič nerobil, blúdil po chodbách, zrážal sa v kútoch, fotil sa s policajtmi a nič nevybavoval. Všetci európski lídri vyjadrili svoje pohoršenie a údiv nad tým, ako sa Slovensko mohlo takto spustiť. Všetci jeho priatelia na telefón sa pána Fica pýtali: „Preboha, čo za šaša ste sem poslali?“ A to nebolo všetko, čo sa Matovičov predchodca   (tento pravdu milujúci a „rešpektovaný“ premiér v celej EÚ – pozn. J.S.) od svojich priateľov, ktorí okrem svojich štátnických záležitosti, jedným okom sledovali i nášho premiéra, dozvedel ...“

Zaujímalo by ma však , čo sa Fico vraj telefonicky „dozvedel“   na Matoviča od „kamarátov“ (premiérov  EÚ) ?  Ako známy ochranca "morálky, pravdy, nekradnutia a cti"? Akú hroznú neznámu vec? Čo spáchal jeho nástupca v druhom poradí?  Koho zabil, ktorú sekretárku znásilnil, koho okradol či podviedol? A to všetko len za štyri mesiace vládnutia? A vôbec mal tento „hodnoverný telefonista“ nejaký rozhovor s Bruselom, ako tvrdí v blogu jeho hovorkyňa?

Pre mňa občana je zo „zájazdu“ neskúseného premiéra v Bruseli len jediná vec podstatná, že „hlúpy a nevychovaný Jano z búdy“  „vyboxoval“ v európskej centrále 7,5 miliardy eur na prekonanie nastávajúcej hospodárskej krízy, ďalších 18,6 miliardy na čerpanie peňazí z európskych fondov  a ďalších 6,8 miliardy si budeme môcť požičať za nízky úver. Neverím, že by počas štyroch dní sa hádajúci šéfovia vlád o peniaze, ponúkli na tácke uvedené desiatky miliárd práve Slovensku. 

Vari by súdruh Fico s jeho kamarilou služobníkov (napríklad s Blahom), s ich  ideologickou aj politickou priazňou a orientáciou Smerom na Východ, ďaleko od EÚ,   vybavil v Bruseli viacej pre nás podpory než Matovič? A týchto obdivovateľov Moskvy a kritikov EÚ sa dovolím spýtať, asi  v čom (akými prostriedkami) by nám v nastávajúcej kríze mohol teraz pomôcť Kremeľ? Jedine tak tankami ako v šesťdesiatom ôsmom!

Lenže na tieto nevídane veľké miliardy (ešte len na účtoch zahraničných bánk) si už  najviac brúsia zuby.  A najviac kričia proti vraj pomalej vláde v rozhadzovaní, bývalí Mečiarovi privatizéri z Klubu 500. Toho času najbohatší podnikatelia u nás. Hrozia veľkým prepúšťaním a nezamestnanosťou,  ak im dobrodincom a „živiteľom“ chudoby vláda rýchlo nepomôže. Ak nebude zhadzovať miliardy do ich kešení z helikoptéry, tak vraj im hrozí psota  a Slovensku hrozná bieda a suchoty.

Veľmi sa tiež hnevajú, že Matovičova družina pokračuje v sociálnych balíčkoch predchodcov Smeru. Na čo sa hnevá aj Fico i Pellegrini, že oni by zo „štátneho“ rozdali o mnoho viac.  Hoci dlhoročný vládca a vykupiteľ spasenia Slovákov nechtiac pred médiami vybľabotal, že nebyť 13-teho dôchodku, tak volebné výsledky Smeru by bolo hlboko pod dosiahnutou hranicou,  že Smer zachránila táto volebná korupcia a nie sympatická maska  Pellegriniho. V tom tentoraz výnimočne neklame, že chlebová politika zakaždým zaberie najlepšie.

Nuž, hoci by sa mi trinásty  dôchodok veľmi zišiel, ale vôbec nejasám. Lebo spolu s inými už adresnými výhodami pre sociálne slabé rodiny  ide síce o zlý, ale v súčasnosti  o nevyhnutný čin vlády, ktorý ju má za 500 miliónov eur  zachrániť. To si dobre uvedomil sociálne mysliaci konzervatívec Matovič i jeho oponent liberál Sulík. . Do tohto finančného prepadu však vohnala koalíciu veľmi škaredá a cielená kampaň médií pre skalp  a rezignáciu premiéra. 

Tým aj možný a neprajníkmi vysnívaný pád vlády, ktorý si vrúcne prajú rýchlo vykvasené zbohatnuté vrstvy rôznych zbohatlíkov za čias Mečiara a Fica. . Tí si už dobre uvedomili a zrátali, čo ich môže čakať za novej vlády verejne zosmiešňovaného „klauna“ Ten by bol pre nich príliš ťažkou prekážkou k miliardám z Bruselu či iných kšeftoch so štátom, ktorý by už nebol ich štedrou dojnicou ako doteraz.. Dokonca, že niektorých z nich môže  postihnúť aj basa.

Pre týchto vydriduchov by bol ktokoľvek iný prijateľnejším premiérom (hoci Sulík) než neústupný a nekompromisný Matovič. A v hre sú teraz podľa vývoja rôzne figuríny. Napríklad na všetky strany ohybný Pellegrini, do ktorého popularity a jeho ešte ani na MV SR nezaregistrovaného falošného Hlasu už mocní z pozadia „investovali“ nemalé peniaze. Vidieť to predovšetkým v médiách, aký dnes nadmerný priestor majú na klamstvá práve zradcovia Smeru, ale aj ich protivník - deštruktívny patologický klamár Fico. Je tu oprávnené nebezpečie, že koalícia sa môže rozpadnúť, a to nadväzne na dnešné odvolávanie premiéra.

Pre jeho očakávanú neústupnosť, aby sám pre plagiátorstvo z roku 1998 dobrovoľne rezignoval, možno čakať aj nežiadúci výsledok hlasovania. Veď Matovič nevyhovuje aj niektorým vlastným, ktorí by sa chceli nabaliť. Preto sa nedá vylúčiť, že vláda dnes neprežije. A potom nič dobré pre bežného občana nenastane bez odhodlaného a rozhodného bojovníka proti  korupcii premiéra rapídne vzrastie netrestaná korupcia, desaťmiliónové krádeže  z miliárd poskytnutých z EÚ a nežiadúca zadlženosť štátu s malým úžitkom.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Moskva nasadzuje proti Covidu šalajky

Na svete je 50 týchto psov, všetky patria Aeroflotu na letisku Šeremetevo.


Už ste čítali?