Ani jeden premiér nežal ako Matovič za Kollára také štvavé útoky!

Autor: Jozef Sitko | 2.7.2020 o 17:30 | Karma článku: 11,94 | Prečítané:  6387x

Ešte žiadna zo stovky miliónových krádeží za Mečiara a Fica nevyvolala takú smršť kritiky na premiéra ako banálna kauza s diplomovkou. Vraj ide už o koaličnú krízu, ktorá môže spôsobiť  pád  len trojmesačnej vlády.

Tento u nás všeobecne rozšírený a utajovaný čin plagiátorstva,  dnes najväčší „hit“  hlavnej témy médií, pobúril nielen akademickú obec, ale aj iných ľudí. Tí sa vehementne dovolávajú morálky, slušnosti, poriadku a čistoty práve v politike, hoci tie sú nedostatkové u nás všade.  Môže teda ísť o reálnu požiadavku v podmienkach, keď netrestaná korupcia valcuje morálne, politicky, právne celý štát už od jeho vzniku? A hlavného „upratovača“  preventívne hanobíme  a nechceme mu dať šancu splniť to, čo sľúbil, konečne urobiť na Slovensku  poriadok aspoň s veľkými zlodejmi.  

Netrúfam si hádať počty morálne slušných a životnými skúsenosťami  overených občanov, ktorí by seriózne a objektívne hodnotili  stav predovšetkým morálneho temna v krajine, jeho príčin, dôsledkov a možných riešení. Lebo nepostačí iba nekonkrétne,  bezhlavo kádrovať a kritizovať   z formálnych hľadísk neprispôsobivého a svojského premiéra.

Matovič však knal správne, keď pri pandémii vírusu nepodľahol  hanebnej osobnej kritike a útokom kritikov. A tak isto konal aj teraz pri plagiátorstve Kollára. Keď sa dôsledne držal dráždivých slov, že pre jednu diplomovku nepoloží vládu! Čo sa dialo potom, to bol už iba veľký mediálny lynč s účelom využiť príležitosť a zvrhnúť novú vládu. A potom dotlačiť do jej čela  pre korupčníkov  povoľnejšieho Pellegriniho. Argumentov pre toto tvrdenie som už uverejnil v mojich blogoch veľa.

Kedysi dávno hviezdny  „podnikateľ“ a dnes známy kriminálnik  Majský v televízii vyhlásil, že každý sa dá kúpiť, lebo je to iba otázka nakoľko sa vysoko cení. Na toto tvrdenie mám podstatne iný názor. Pretože pri korupcii rozhoduje vždy to, či sa subjekt pri pokuse ho skorumpovanie odolal, a či sa  pri pokušení sám seba dostatočne vážil i cenil

Prečo som tento starý príbeh mimo témy vyhrabal? Lebo dnes je módou, že ak niekto niečo alebo niekoho v niečom podporí, tak je upodozrievaný, či to nerobí pre svoj osobný profit. Zavrhnutá je  morálnosť, hrdosť a nezištnosť človeka, že môže konať aj inak, že chce  iba vyjadriť svoj osobný poznatok a názor na konkrétnu udalosť, vec či subjekt.

Nie každý čitateľ blogu bude súhlasiť s mojím názorom na Matoviča, jeho verejnou obhajobou z mojej strany. Dôvod tejto obhajoby je len ten, že médiá voči nemu dlhodobo páchajú verejný lynč, na môj vkus veľmi neprijateľný. Aj jeho prípad  dokazuje, že v politike si už médiá zamenili kontrolu  vládnej moci za vlastnú nemoc a osvojili až hrozivú nelegálnu moc. Keďže mnohé už stratli svoju nezávislosť. Politici sú už na tom rovnako ako herci, že bez priazne médií nemôžu získať vo verejnosti  nevyhnutnú popularitu a prestíž.   .

Osobne Matoviča nepoznám. Ani  Oľano som nevolil. Tiež ma on ničím nemohol skorumpovať (aj keby chcel) v prospech toho, že  o ňom budem písať pozitívne. To len na okraj prečo iniciatívne a dobromyseľne píšem  o problematickom premiérovi pre mnohých iných. Nie som však a nebudem nekritická „žehlička“ na ospravedlnenie jeho chýb, ak to osobne zistím,  Preto ani môj prípadný omyl nemôžem na sto percent vylúčiť. Potom by však hneď nasledovalo ospravedlnenie.

(P.S. Pre vyhranené politické zameranie tohto článku očakávam, že správca blogu technicky zabezpečí jeho krátku životnosť čítania. Možno už po 12-tich hodinách od zverejnenia. Stalo sa to už u viacerých mojich komentároch. Ten zo včerajška, výsostne aktuálny o súčasnej situácii v štáte, s názvom: „Rozklad koalície a vlády sa už nekoná ...“,  hneď poobede strácal dynamiku. Postupne klesol z 1.miesta z tabuľky „Dnes – Najčítanejšie“ o priečky nižšie. Nič na tom však nemení, že dosiahol už skoro  4000 tisíc čítaní. Kritické poznatky som ešte včera uviedol o tom v dvoch stručných vstupoch do diskusie k príslušnému komentáru.)  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?