Konečne v parlamente štátnický prejav až u Čaputovej

Autor: Jozef Sitko | 5.6.2020 o 14:17 | (upravené 5.6.2020 o 20:53) Karma článku: 9,31 | Prečítané:  1608x

Už od vojny som si nevypočul  takú výstižnú, podstatne, vecne a kultivovane podanú analýzu o stave štátu od iných prezidentov. Tento dynamicky rastúci článok "zamrzol" v počte čítaní na č. 722x po 20 h. Prečo pán správca?  

Hodnotila dnešnú situáciu v krajine z veľkého nadhľadu, ale zároveň konkrétne. Nezabudla trefne a správne pomenovať všetky hlavné oblasti nášho života, ktoré predovšetkým  ovplyvnil vírus pandémie, ale v značnej miere pliaga korupcie i ničivý vplyv politicko-ekonomickej mafie.

V dlhom prejave bez fráz a zbytočných slov starostlivo zvažovala  význam a dosah každého svojho slova. Takže na záver jej zrejme tlieskala aj časť opozičných poslancov. Už som len čakal, kedy sa niektorí z  prítomných zdvihne a zažije Zuzana Čaputova (ako u nás prvá hlava štátu) veľké ovácie. Aké ešte žiadna iná na Slovensku nezažila. Dovolím si tvrdiť, že skutočne šlo o výnimočný, veľmi poučný prejav, ktorý napriek taktnej kritickosti nemohol nikoho uraziť. A za desaťročia som si ich už vypočul mnohé.

Spomeniem aj realitu pred rokom, ale aj po ňom. Čo všetko sa na našu prezidentku hanebné povymýšľalo. Aké o nej aj karikatúry sa uverejnili. Tvrdilo sa, že je na funkciu ešte mladá, neskúsená a nevie dobre ani anglicky. A najviac sa jej vytýkalo, že je nebezpečnou liberálku proti viere. Dokonca sa u nej hanobila i nevhodnosť šiat, účesu či iných  „ženských drobností“ prevážne podľa straníckej príslušnosti nepriazne.

Pričom na obrazovke zakaždým vidím iba elegantnú, kultivovanú a vkusne upravenú noblesnú Dámu, ktorá múdro a štátnicky zvláda aj nečakané ošemetné situácie v prospech krajiny. Teda aj také, v ktorých by sklamal nejeden skúsený politik. Dnes to plne potvrdila v Národnej rade i svojim výnimočným štátnickým prejavom. Dokonca i takým detailom, keď prispôsobila k tejto významnej udalosti veľmi decentný účes.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Miroslav Kollár: Za ľudí zrejme ostane okrajová strana

Kollár prehral s Veronikou Remišovou.

Ako varili naše prastaré matky

Recepty a rady k stolu spred vyše sto rokov.


Už ste čítali?