Mediálne cvičené papagáje – Pellegrini a Žiga

Autor: Jozef Sitko | 18.5.2020 o 0:32 | Karma článku: 10,34 | Prečítané:  2325x

Zrejme bol u obidvoch politikoch ten istý školiteľ pre relácie O 5 minút dvanásť a Na telo. Ale asi by bolo rovnako lží, keby sa týchto „školení“ Smeru zúčastňovali aj moderátori RTVS a Markízy.

Takže obsahovo príbuzný, až temer rovnaký „rukopis“ školenia som však zaznamenal v oboch diskusiách O 5 minút dvanásť - Pellegrini a Na telo - Žiga. Keď na totožné otázky  moderátorov dvoch konkurenčných televízií odpovedali títo diskutéri  zakaždým rovnako. Iba lživými argumentmi, frázami  a odvádzaním pozornosti diváka od  kriminálnych káuz 12-ročného zlodejstva Smeru. Namiesto pokory a ospravedlnenia nasledovali len sebavedomé a drzé odpovede Pellegriniho aj Žigu.

Zmena rétoriky u obidvoch diskutujúcich bola už  zjavná. Dosť agresívna a útočná voči diskutujúcim partnerom - podpredsedníčke vlády Remišovej   a ministrovi financií Hegerovi. Aj moderátor RTVS (ich „človek“) neumožnil podpredsedníčke Za ľudí odpovedať na nepravdivé obvinenia novej vlády. Pričom u bývalého premiéra sa zvýšila oproti minulosti frekvencia lží a demagógie. Len tie jeho účelové fabulácie vyznievali kultúrnejšie a presvedčivejšie ako u predsedu Smeru Fica.

Pellegrini v diskusii uvádzal nepodstatné veci. Zveličil ich a prispôsobil vo svoj osobný prospech a politickú potrebu, aby „elegantne“ a potichu si upevňoval pozíciu voči svojmu šéfovi, ktorému verne roky slúžil. A chce ho vytlačiť z funkcie predsedu. Aby sa potom stal opäť premiérom.

Lenže najskôr musí vybieliť svoju čiernu minulosť, spojenú s podporou  Ficovho Smeru. Keď slúžil celospoločenskej zlobe a ignoroval zločiny kolegov na šikmej ploche zákona. Veď má osobnú motiváciu zmeniť čierne na biele pre svoje ctibažné uspokojenie zasa vládnuť. Pre tento cieľ už získal  aj bohatých a mocných spojencov (oligarchov a niektoré média).

Trápny bol aj moderátor RTVS, ktorý mu dosť okato pomáhal. Jeho pochybné „argumenty“ a klamstvá niežeby sa snažil napraviť, ale ponechal im široký priestor. Na úkor podpredsedníčky vlády Remišovej. Tej vytrvale zamedzoval odpovedať na lži a falošné obvinenia „sympaťáka“ Smeru. Zúžil jej možnosť reagovať, keď hneď  položil ďalšiu otázku, aby nemohla oponovať.

Preto sa ani nečudujme, že Matovič chce rýchlo a neštandardne zmeniť dva zákony, a urobiť v RTVS aj štátnej správe  nevyhnutný poriadok. Ak chce, aby jeho vláda prežila do riadnych volieb.

Rovnaká situácia bola v Markíze, kde sa znova „vyznamenal“  jej moderátor Kovačič. V relácii sa snažil manipulovať s hosťom, ministrom financií. V prospech  argumentačne slabého  smeráka - exministra Žigu. Toho času už spojenca Pellegriniho.

Lenže Heger bol preňho príliš silný súper, super ťažká váha. Takže mu nepomohol ani v remesle ohybný moderátor Kovačič,  ani  jeho prehľadná demagógia, cvičená expertom pre  smerácke lží, podvádzanie  a nanovo útočne agresívnej mediálnej  stratégii.          

(Ospravedlňujem sa čitateľom za veľkosť písma textu. Napriek viacerým pokusom som ho do normálu nevedel z kľúča preniesť.J.S.)

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?