Mediálne cvičené papagáje – Pellegrini a Žiga

Autor: Jozef Sitko | 18.5.2020 o 0:32 | Karma článku: 10,27 | Prečítané:  2205x

Zrejme bol u obidvoch politikoch ten istý školiteľ pre relácie O 5 minút dvanásť a Na telo. Ale asi by bolo rovnako lží, keby sa týchto „školení“ Smeru zúčastňovali aj moderátori RTVS a Markízy.

Takže obsahovo príbuzný, až temer rovnaký „rukopis“ školenia som však zaznamenal v oboch diskusiách O 5 minút dvanásť - Pellegrini a Na telo - Žiga. Keď na totožné otázky  moderátorov dvoch konkurenčných televízií odpovedali títo diskutéri  zakaždým rovnako. Iba lživými argumentmi, frázami  a odvádzaním pozornosti diváka od  kriminálnych káuz 12-ročného zlodejstva Smeru. Namiesto pokory a ospravedlnenia nasledovali len sebavedomé a drzé odpovede Pellegriniho aj Žigu.

Zmena rétoriky u obidvoch diskutujúcich bola už  zjavná. Dosť agresívna a útočná voči diskutujúcim partnerom - podpredsedníčke vlády Remišovej   a ministrovi financií Hegerovi. Aj moderátor RTVS (ich „človek“) neumožnil podpredsedníčke Za ľudí odpovedať na nepravdivé obvinenia novej vlády. Pričom u bývalého premiéra sa zvýšila oproti minulosti frekvencia lží a demagógie. Len tie jeho účelové fabulácie vyznievali kultúrnejšie a presvedčivejšie ako u predsedu Smeru Fica.

Pellegrini v diskusii uvádzal nepodstatné veci. Zveličil ich a prispôsobil vo svoj osobný prospech a politickú potrebu, aby „elegantne“ a potichu si upevňoval pozíciu voči svojmu šéfovi, ktorému verne roky slúžil. A chce ho vytlačiť z funkcie predsedu. Aby sa potom stal opäť premiérom.

Lenže najskôr musí vybieliť svoju čiernu minulosť, spojenú s podporou  Ficovho Smeru. Keď slúžil celospoločenskej zlobe a ignoroval zločiny kolegov na šikmej ploche zákona. Veď má osobnú motiváciu zmeniť čierne na biele pre svoje ctibažné uspokojenie zasa vládnuť. Pre tento cieľ už získal  aj bohatých a mocných spojencov (oligarchov a niektoré média).

Trápny bol aj moderátor RTVS, ktorý mu dosť okato pomáhal. Jeho pochybné „argumenty“ a klamstvá niežeby sa snažil napraviť, ale ponechal im široký priestor. Na úkor podpredsedníčky vlády Remišovej. Tej vytrvale zamedzoval odpovedať na lži a falošné obvinenia „sympaťáka“ Smeru. Zúžil jej možnosť reagovať, keď hneď  položil ďalšiu otázku, aby nemohla oponovať.

Preto sa ani nečudujme, že Matovič chce rýchlo a neštandardne zmeniť dva zákony, a urobiť v RTVS aj štátnej správe  nevyhnutný poriadok. Ak chce, aby jeho vláda prežila do riadnych volieb.

Rovnaká situácia bola v Markíze, kde sa znova „vyznamenal“  jej moderátor Kovačič. V relácii sa snažil manipulovať s hosťom, ministrom financií. V prospech  argumentačne slabého  smeráka - exministra Žigu. Toho času už spojenca Pellegriniho.

Lenže Heger bol preňho príliš silný súper, super ťažká váha. Takže mu nepomohol ani v remesle ohybný moderátor Kovačič,  ani  jeho prehľadná demagógia, cvičená expertom pre  smerácke lží, podvádzanie  a nanovo útočne agresívnej mediálnej  stratégii.          

(Ospravedlňujem sa čitateľom za veľkosť písma textu. Napriek viacerým pokusom som ho do normálu nevedel z kľúča preniesť.J.S.)

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fica môže za rehabilitácie v kaštieli dostihnúť vysoká pokuta

Podnet parlamentnému výboru môžu dať občania či poslanci.

Rozprávky SME

Traja zhavranelí bratia (číta Robert Roth)

Klasické rozprávky (nielen) pre vaše deti.

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Čaputová neprišla ako učiteľka rozdávať známky

Prezidentka chápe, že demokracia nie je tyrania väčšiny.


Už ste čítali?