Markíza je už politickým bulvárom

Autor: Jozef Sitko | 10.5.2020 o 18:17 | Karma článku: 10,47 | Prečítané:  76429x

Dnes to opäť potvrdila relácia Na telo. Moderátor Kovačič sa namiesto sondy do aktuálnych politických otázok vyžíval v nepodstatných  personálnych vzťahoch v koalícii či opozícii.  No boli na ne len bezobsažné a vágne odpovede.

V tomto televíznom súboji sa stretli za Smer klamár a demagóg so serióznym a fundovaným oponentom, podpredsedom strany Za ľudí. V ňom bol od prvej chvíle jasným favoritom na víťazstvo bývalý hlavný organizátor Za slušné Slovensko Juraj Šeliga. No v štúdiu ho prekvapivo prevalcoval klamstvom, drzosťou a agresívnosťou  Erik Tomáš.

                Nováčik v politike Za ľudí sa už neraz ukázal ako výbojný a schopný diskutér. Mal tiež poruke na útočnosť a lži smeráka dosť konkrétnych  argumentov, aby ho z klamstva usvedčil. Ale pasívne  a nepresvedčivo naňho reagoval a v štúdiu často mlčal. Ale aj moderátor sa „vyznamenal“. Kládol účelové jednostranné otázky a poskytol asi dve tretiny vysielacieho času opozičníkovi na jeho propagandu Smeru. V slušnej diskusii by mal byť čas rovnako rozdelený všetkým účastníkom časomierou. Nemala by o ňom rozhodovať ľubovôľa moderátora.  

Pasivita Šeligu sa napokon ukázala aj na konečnom výsledku v hlasovaní divákov  na Facebooku, keď do súboja lepšie pripravený Erik Tomáš úvodný veľký náskok preferencií súpera (30:70) nakoniec podstatne znížil.

                Vidieť, že aj v Markíze sa čoraz väčšmi „pracuje“ na snahe  pádu vlády Matoviča niektorými médiami v súčinnosti so Smerom, na ktorý ešte nedávno intenzívne útočili. Na dôvod tejto nečakanej zmeny a etických mravov  som poukázal už v článku „Sulík, Kollár a médiá zrodili ...“ Presne a natvrdo to však následne konkretizoval Július Kovács v blogu „Nepozerajte Markízu je to hnoj ...“      Preto sa touto otázkou už nemienim zaoberať a  sa opakovať.

                Takže všetci koaličníci by sa mali konečne zoradiť do jedného šíku a lepšie sa pripravovať aj do televíznych diskusií. Oveľa lepšie ako to ukázal dnes Juraj Šeliga. Zároveň razantne brániť svoju vládu i jej premiéra pred útočníkmi a demagógmi opozície. Aby svojich voličov a slušné Slovensko nesklamali. Veď majú proti sebe veľmi silné deštruktívne sily – Smer na čele s Pellegrinim a oligarchov, v ktorých batohu nechýbajú veľké peniaze. A tie krivia chrbticu viacej než najťažšia noša.    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?