Markíza je už politickým bulvárom

Autor: Jozef Sitko | 10.5.2020 o 18:17 | Karma článku: 10,47 | Prečítané:  76248x

Dnes to opäť potvrdila relácia Na telo. Moderátor Kovačič sa namiesto sondy do aktuálnych politických otázok vyžíval v nepodstatných  personálnych vzťahoch v koalícii či opozícii.  No boli na ne len bezobsažné a vágne odpovede.

V tomto televíznom súboji sa stretli za Smer klamár a demagóg so serióznym a fundovaným oponentom, podpredsedom strany Za ľudí. V ňom bol od prvej chvíle jasným favoritom na víťazstvo bývalý hlavný organizátor Za slušné Slovensko Juraj Šeliga. No v štúdiu ho prekvapivo prevalcoval klamstvom, drzosťou a agresívnosťou  Erik Tomáš.

                Nováčik v politike Za ľudí sa už neraz ukázal ako výbojný a schopný diskutér. Mal tiež poruke na útočnosť a lži smeráka dosť konkrétnych  argumentov, aby ho z klamstva usvedčil. Ale pasívne  a nepresvedčivo naňho reagoval a v štúdiu často mlčal. Ale aj moderátor sa „vyznamenal“. Kládol účelové jednostranné otázky a poskytol asi dve tretiny vysielacieho času opozičníkovi na jeho propagandu Smeru. V slušnej diskusii by mal byť čas rovnako rozdelený všetkým účastníkom časomierou. Nemala by o ňom rozhodovať ľubovôľa moderátora.  

Pasivita Šeligu sa napokon ukázala aj na konečnom výsledku v hlasovaní divákov  na Facebooku, keď do súboja lepšie pripravený Erik Tomáš úvodný veľký náskok preferencií súpera (30:70) nakoniec podstatne znížil.

                Vidieť, že aj v Markíze sa čoraz väčšmi „pracuje“ na snahe  pádu vlády Matoviča niektorými médiami v súčinnosti so Smerom, na ktorý ešte nedávno intenzívne útočili. Na dôvod tejto nečakanej zmeny a etických mravov  som poukázal už v článku „Sulík, Kollár a médiá zrodili ...“ Presne a natvrdo to však následne konkretizoval Július Kovács v blogu „Nepozerajte Markízu je to hnoj ...“      Preto sa touto otázkou už nemienim zaoberať a  sa opakovať.

                Takže všetci koaličníci by sa mali konečne zoradiť do jedného šíku a lepšie sa pripravovať aj do televíznych diskusií. Oveľa lepšie ako to ukázal dnes Juraj Šeliga. Zároveň razantne brániť svoju vládu i jej premiéra pred útočníkmi a demagógmi opozície. Aby svojich voličov a slušné Slovensko nesklamali. Veď majú proti sebe veľmi silné deštruktívne sily – Smer na čele s Pellegrinim a oligarchov, v ktorých batohu nechýbajú veľké peniaze. A tie krivia chrbticu viacej než najťažšia noša.    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fica môže za rehabilitácie v kaštieli dostihnúť vysoká pokuta

Podnet parlamentnému výboru môžu dať občania či poslanci.

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Čaputová neprišla ako učiteľka rozdávať známky

Prezidentka chápe, že demokracia nie je tyrania väčšiny.

Čo znamená otváranie hraníc? (otázky a odpovede)

Navrátilci, ktorí prišli na Slovensko skôr ako dnes ráno, majú smolu.


Už ste čítali?