Ide o útok Smeru na vládu a Remišovú?

Autor: Jozef Sitko | 25.3.2020 o 18:33 | (upravené 25.3.2020 o 22:41) Karma článku: 11,36 | Prečítané:  7052x

Z Prešova som dnes obdržal e-mail, v ktorom sa píše, že manžel ministerky, ktorá bude zodpovedať za fondy z EÚ, si už z nich  zinkasoval 4,3 milióna eur. Je to zjavná lož či naozaj pravda?

Kým túto správu budem komentovať a vyslovím svoj názor, pre zachovanie objektívnosti najskôr  presne odcitujem celú podivnú správu:

„V registri UVO je aj manžel Remišovej ako konečný užívateľ euro fondov!!! Už inkasoval 4. 300 000 eur. Najprv pracoval v EÚ, kandidoval za Oľano, je v komisii pre Eurofondy a milióny tečú.  Tak preto pre Remišovú bol Kiska človek s dobrým srdcom!!! Lebo kradne aj ona, prečo takéto info nepíšu v médiách!!! Nám tu Vasilevna premúdra bude kázať.“ https/www.uvostat.sk./osoba/5071

Moja dlhoročná priateľka z Prešova, ktorá je politicky neutrálna, nezorientovaná a naivná, dostala túto správu cez sprostredkovateľa a ten možno od samotného pôvodcu - dnociar(znak zavináča) centrum.sk. Ale hneď túto neoverenú a kurióznu novinu rozoslala mne a na ďalšie adresy priateľov (spolu šestich). Koľkí z nich už zaslali zrejmú dezinformáciu Smeru ďalším ľuďom, tí ďalším a ďalším, to sa nedá odhadnúť.

Keďže internetovým, navonok presvedčivým fámam naivný svet najviac verí, potom nepreverená, netrestaná a hromadne šírená politická lož sa stane náložou, čo vykoná v mysliach ľudí nevyčísliteľné škody. Internetový škodca splní stopercentne svoje politické poslanie tým, že naštrbí politickému protivníkovi povesť a česť. A môže byť ten čistý ako alabaster, tak špina na ňom už zostane.

Priateľke z Prešova som hneď zavolal: Prečo nezodpovedne šíri túto neoverenú pochybnú novinu a škodí tým povesti novej vláde? Vláde, ktorá zdedila dedičstvo veľmi dlhého rozkrádania, sľubuje  urobiť v štáte e poriadok, a  dnes koná razantne, aby utlmila  hrozivé dôsledky koronavírusu. Na túto otázku prečo? - pani doktorka prírodných viet odpovedala rozpačito. Neuspokojila ma jej odpoveď,  vraj e-mail si ani neprečítala. A napriek tomu ho (hoci v dobrej viere), rozposlala svojím známym. Vraj ona politike nerozumie, ani ju vôbec nezaujíma.

Práve s týmto prístupom dezinformátori počítajú. A žiaľ, vôbec sa nemýlia. Preto pravdivosti danej správy neverím. Hoci kliknutím na príslušnú stránku "uvostatu" sa meno Ing. arch. Remiš vyskytuje, Sú tam tiež uvedené štátne zákazky v objeme 4,3 milióna eur. Ale pohybujem, že by ministerka Remišová mala až 66-ročného manžela. Z prístupných údajov to však neviem potvrdiť, či sa (ne)mýlim. To by mohla s určitosťou vyšetriť len polícia. Iba tá by mohla zistiť aj samotného pôvodcu správy, či si vymýšla klamstvo, alebo naozaj neklame.

Možno túto nevďačnú úlohu by mal zadať ministrovi vnútra samotný premiér. Veď ide o vážne osočenie jeho ministerky, ale zároveň je to prvá skúška dôveryhodnosti novej vlády. Teraz sa ešte nedá posúdiť ani rozsah rozšírenia a skrytá škodlivosť či prekvapivá užitočnosť tejto problematickej správy. Podľa mňa však osočujúcej  lži. Zistiť skutočnosť a prípadne potrestať vinníka klamstva by zároveň bola preventívna  výstraha pre ďalších anonymov lží – pre demokratickú spoločnosť nebezpečných škodcov.  

(Poznámka autora: Tým, ktorí si neprečítali môj článok - AD: "Pán premiér Matovič, prosím vás, neplačte!", odporúčam si ho prečítať. Je argumentačne kritickou odpoveďou na blog s rovnakým názvom s nevídaným až dvesto tisícami čítaní.) 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Najsilnejšie protipandemické opatrenie je osobný lockdown

Zabudli povedať najdôležitejšiu informáciu.


Už ste čítali?