Neslýchaná vulgárnosť Počiatka, Trnku, Jankovskej a ďalších!

Autor: Jozef Sitko | 21.1.2020 o 14:28 | (upravené 22.1.2020 o 19:00) Karma článku: 11,37 | Prečítané:  9372x

Vari túto spodinu Smeru by mal slušný občan voliť? Fáral som dva roky v bani Jáchymova, ale ani u vrahov som nikdy nepočul podobné slová ako od týchto politikov. Teda od tých, ktorí by mali byť pre nás vzorom.

Vraví sa, že vtáka poznáš po perí a človeka po reči. Ak by si túto ľudovú múdrosť voliči Smeru zobrali k srdcu, tak by určite inak volili. Potom by náš štát nebol v takom politickom, morálnom, spoločenskom a v budúcnosti i hospodárskom úpadku. Potom by nebolo toľkých kočnerovcov, bašternákovcov, skorumpovaných  policajtov, prokurátorov, sudcov a iných kriminálnikov. Potom by aj Kuciak a jeho snúbenica ešte obaja žili.

Ani by tak nebolo treba natoľko veľký, daňami živený a od vrchu už skorumpovaný represívny aparát, aby už iný zabezpečil lepší poriadok a o niečo slušnejšie Slovensko než dnes. S menšou korupciou a s riešením  násilia, klamstva, byrokracie  či zlodejstva. Aj s o niečo lepším školstvom, zdravotníctvom, legislatívou a sociálnou politikou.

Najnebezpečnejšie na celej veci je to, že veľa občanov si o sebe myslí, že oni vidia až na samé dno politiky a do duše politikov. Pričom žiadny argument ich nepresvedčí, že sa mýlia Jednoznačne, bez argumentácie, odcudzujú každého politika, šíria o ňom len počuté klebety a lži.

Niečo o takto  šírených dezinformáciách viem aj z internetovej pošty od niektorých známych. Tí sú potom zvedaví, ako zareagujem na „ich“ neoverenú a vymyslenú „správu“ (lož či klebetu). Ale takéto navonok „presvedčivé“ bludy však ďalej neúmyselne šíria. Keď ich napomeniem, tak dostanem odpoveď, že oni sa o politiku nezaujímajú, a teda, že jej nerozumejú.  

Najhoršie je však časté tvrdenie, že všetci politici do jedného sú len lotri, klamári a zlodeji. Môj sused, inak hlboko veriaci kresťan, má o nich až takú vyhrotenú mienku, že by tých lumpov v parlamente do jedného bez milosti vystrieľal. Pýtam sa ho zakaždým: prečo potom nie aj  tých vo vláde? Lenže tento obraz myslenia následne odrádza mnohých slušných ľudí aktívne vstúpiť do politiky. A potom máme  tam najviac takých, ktorých by sme mali odtiaľ vyháňať vidlami. Takéto „chýry“ radi šíria i najviac skompromitovaní politici, aby voličov presvedčili o tom, že aj tí mimo koryta sú rovnakí nenažranci ako oni, ktorí vraj sú predsa len oveľa ohľaduplnejší zbojníci. Veď pred voľbami nikdy nezabudnú rozdať chudobe sociálne balíčky.

Celkom  iné klamstvo a zlo vytvára v politike  všeobecná nevedomosť o nej a najmä o jednotlivých politikoch. Môj priateľ, významný vysokoškolsky pedagóg, nedávno pri rozhovore so mnou vyslovil výhrady voči pani prezidentke Čaputovej. Tak som ho požiadal, aby ich konkretizoval. Keď zistill, že strelil vedľa, tak sa vyhováral, že ho politika vôbec nezaujíma.   Spýtal som sa ho: prečo potom politizuje a šíri nepravdivé klebety o hlave štátu? Aj takéto neúčelové dezinformácie však vyvolávajú  medzi občanmi  rozčarovanie z politiky, v čoho dôsledku prudko narastá u nás radikalizmus i podcenenie nebezpečia fašizmu. Čo je voda na mlyn pre kotlebovcov a ich  volebné preferencie.

„Slovník“ uvedených politikov zo Smeru, ktorý patrí do najhlbšieho spoločenského  suterénu sa nepočuje ani v súkromí pastierov dobytka. Lebo ak by takto hovorili, tak by rýchlo našli dvere z ktorejkoľvek  krčmy aj štvrtej cenovej skupiny.  Ale dvanásť rokov vládnuca strana svoje vulgárne a bezcharakterné "prominentné persóny" nominovala na najvyššie posty v štáte. Je to však až taký pľuvanec do tváre občanov, ktorý by nemal zostať bez hlasnej odozvy. Lenže občania, keď majú konať, tak mlčia. Potom nech sa nečudujú v akom  všeobecnom úpadku žijú a v akom bahne sa už ocitla na Slovensku politika. A akí grázli v nej rozhodovali a ešte rozhodujú.       

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?