S Ficom, Dankom a ich zákazom prieskumov možno vybabrať!

Autor: Jozef Sitko | 29.11.2019 o 18:19 | (upravené 30.11.2019 o 13:20) Karma článku: 2,70 | Prečítané:  1040x

Do volieb je len teoretická nádej, že prezidentka uspeje na ÚS. Bývalý jeho predseda J. Mazák o tejto kauze povedal, že "zákon o 50-dňovom moratóriu by som ako prezident najprv pokojne podpísal." Bol by to vhodnejší postup.         

Skúsený ústavný právnik, bývalý poradca prezidenta Kisku, v Denníku N (26.11.) uvádza, že jediným problémom je minimálne reálny čas na podanie na súd do Košíc a na to zdĺhavý procedurálny postup, kým sa samotný návrh prezidentky dostane na pozastavenie zákona do pléna ÚS. Až to o ňom rozhodne, či zastaví jeho účinnosť a to väčšinou hlasov všetkých sudcov pléna.

            Ján Mazák sa v článku pýta, či: „Stihneme sa porátať s týmto právnym nepodarkom včas?“ (do volieb). „Zabránime tomu, aby jeho účinky nerušili demokratickú podstatu volieb do Národnej rady?  Alebo sme v tiesni, ktorá už vopred signalizuje, že najbližšie voľby do zákonodarného zboru sa vykonajú za porušovania základných práv voličov aj volených?“

            Tento renomovaný ústavný právnik upozorňuje na všetky časové úskalia, ktoré zabránia (s najväčšou pravdepodobnosťou), aby pani prezidentka uspela so svojím návrhom v Košiciach, a tak zahatala protiústavnému konaniu Fica, Danka a ďalších 78 komplicov pri  závažnom porušení demokratických práv občana. Tieto slová však platia len vtedy, čo predpokladám, keď v konaní pléna ÚS bude viac sudcov, ktorí si dostatočne ctia demokratický právny systém.

            Je teda šanca zamedziť účelovým výčinom antidemokratickým síl v parlamente ešte do najbližších februárových volieb? Veď títo politici (mnohí z nich aj páchatelia)  po bezprecedentných trestných kauzách šliapu už aj v čižmách po  práve občana na slobodnú informáciu. Takisto ako komunisti. Lebo oni totálne ignorujú, že už náš štát  je o tridsať rokov ďalej za bezprávnym zenitom komunistického režimu. Títo nezodpovední politici v záujme svojej záchrany aj bezhlavo drancujú budúci štátny rozpočet. A vedú náš štát do úpadku i biedy. Podľa svojho cynizmu a dekadencie: Po nás hoci potopa!

            Domnievam sa, že v otázke zamedzenia dopadov antidemokratického moratória  na volebné prieskumy už 50 dní pred ich uskutočnením by sa napokon našlo núdzové riešenie. Veď tento stupídne účelový zákon, ktorý má neinformovanosťou voliča zlepšiť volebný výsledok Smeru a SNS, možno jednoduchým spôsobom legálne obísť. Platí len pre Slovensko a nie pre Česko.

A preto opozícia by si mala spolu naplánovať zakázané volebné prieskumy a zadať ich renomovaným buď slovenským, alebo českým agentúram (v prípade zbytočných obáv tých na Slovensku). Súbežne objednať v serióznych českých médiách pre už zrealizované prieskumy volebných preferencií potrebný reklamný priestor na ich zverejnenie Čechách.   A výsledky týchto prieskumov by sa potom ľahko a beztrestne mohli šíriť na Slovensku cez internet. Veď zakázané ovocie najviac chutí. Chce to však, aby opozícia ako celok otvorila svoje predvolebné mešce.

    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Pre kontaky s Kočnerom môžu Mamojku z Ústavného súdu vylúčiť

Funkčné obdobie ústavných sudcov je dvanásť rokov.

Stĺpček Petra Schutza

Mimoriadna schôdza nie je legitímna

Fico povedal, že schôdza je legitímna. Čo je, najjemnejšie povedané, zavádzanie.


Už ste čítali?