Danko vraví o slobode, našiel ju v Moskve!

Autor: Jozef Sitko | 17.11.2019 o 23:29 | (upravené 18.11.2019 o 8:18) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  865x

Ak by dnes v TN RTVS vystúpila k 30. výročiu 17. novembra prezidentka, to by bolo 0.K. Ale poskytnúť značný čas na zavádzanie voličov lídrom Smeru a SNS Dankovi aj Pellegrinimu je už nad logiku jej verejnoprávnosti.

Kortešovať pred voľbami v televízii za demokratické hodnoty, vzájomnú občiansku súvzťažnosť, za pokoj a zmier práve tej vládnej koalícii, ktorá dovolila dlhodobo rozkrádaťštát mafii a zločincom typu Kočnera, Bašternáka, Vadalu a ďalších, to už neprežrie len tak normálny žalúdok. Tváriť sa bez červenania sa, že sa u nás vôbec nič nestalo a všetko už bude v poriadku, že sa bez podstatnej zmeny sama odstráni bezprávnosť a prestane sa kradnúť, aby to všetko televízny divák zhltol, musel by trpieť stratou pamäti.

 Danko sa v tomto médiu ako volebný agitátor v mnohom prekonal. V barančom rúchu poctivého a zmierlivého politika mi pripomenul baróna Prášila, alebo, nech mi prepáči, dávneho podvodníka, ktorý sa snažil predať hrad českého kráľa Karla IV. Karlštejn.

On vraj nič, on je v hrabivej kapele Róberta Fica nehrajúci muzikant. Veď čo bolo, čo sa v štáte stalo a ukradlo, čo ho destabilizovalo a vedie k jeho postupnému úpadku, na to treba rýchlo zabudnúť. Aspoň  do februárových volieb.              

V kontexte Dankovho prejavu bolo zrejmé, ktorým zahraničnopolitickým smerom sa má Slovensko uberať, ku komu sa má po tridsiatich rokoch „oddychu“ znova vrátiť a už priľnúť „na večné časy“. To plne odhaľuje veta z jeho prejavu, že predtým média slúžili Východu a teraz slúžia Západu! Nepovedal však, komu svojím nezodpovedným konaním slúži on. Ale určite nie demokratickému vývoju, základným slobodám občana a prosperite našej krajiny.

Ale ide o vážnu vec, keď druhý najvyšší jej predstaviteľ krajiny podkopáva našu zahraničnú politiku a zakotvenie štátu v prosperujúcich západných štruktúrach. A snaží sa ho zakotviť v destabilizačnej zóne východných oblastí. Na to by mali voliči vo februári nezabudnúť, ako aj na psie kúsky terajšej koalície. A podľa toho slobodne a rozumom voliť.       

Na rozdiel od pána Danka tak náš tancujúci premiér sa nestratil v role pekného a minulosťou nepoškvrneného „policajta“. S úsmevom suverénne tiež presvedčoval voličov, že sa v podstate u nás nič vážne a mimoriadne nestalo. Že za dvanásťročnej vlády Smeru sa ani veľa nekradlo, ani toľko neklamalo a nepodvádzalo. Že počas jej „sociálneho“ vládnutia (za miliardovej pomoci z Fondov EÚ a svetovej hospodárskej prosperity) sa zmenila krajina na nespoznanie. Od jej západu až po ukrajinskú hranicu. Veď sa zrekonštruovali mnohé železničné trate, dostavala sa diaľnica z Bratislavy až do Košíc, dokončil sa tunel Višňová a zapchali sa tunely v bankách. Že za premiéra Fica a ministra Kaliňáka naozaj vzorne potierala zločin polícia aj Ficov spolužiak generálny prokurátor a jeho dôsledne  prísna prokuratúra. Výborne fungovalo zdravotníctvo a školstvo. Aj rozmáhajúcej a netrestanej korupcii v štáte práve Smer zlomil krk. A v tom mal nevídanú pomoc od Dankovej SNS. Áno, pán premiér, namiesto rozprávok bolo o čom v rámci správ RTVS a 17.novembra o inom hovoriť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prešovskú bytovku po výbuchu budú búrať. Je hrozbou pre okolie

Mesto a experti zvažujú spôsob aj rozsah.

Dobré ráno

Denný podcast: Zabil otca, ktorý týral celú rodinu

Čo hovorí príbeh Dávida o domácom násilí.


Už ste čítali?