Vraj óda na Čaputovú

Autor: Jozef Sitko | 10.9.2019 o 16:35 | (upravené 10.9.2019 o 20:09) Karma článku: 10,01 | Prečítané:  18210x

Ako matka s deťmi sa rozviedla. Preto vraj nemôže byť zodpovednou prezidentkou. Podľa „kritikov“ nie je ani legitímne vo funkcii. Hoci získala vyše milión hlasov, o štvrtinu viac než Smer. Zdá sa, že lož zabáva a pravda nudí

V čase dezinformácií, keď sa radšej čítajú recepty na koláče a kapustové fliačiky, či vymyslený bulvár o uvarení dieťaťa v polievke, potom  aj rôzni zvestovatelia konečnej pravdy, majú iba oni pravdu. Často im postačí iba to, keď si „niekde“ niečo prečítajú, alebo „čosi“ len čuli, a hneď si vytvoria  nemenný a svojský názor.  na  udalosť či každého politika. podľa svojho gusta a osvojených si (dez)informácií. Mám suseda, ktorý by tie svine v parlamente všetky najradšej vystrieľal do jedného. Ešteže nemá zbraň. Pýtam sa ho, ako to, že ty kresťan, čo chodí každú nedeľu do kostola, nepoznáš Desatoro Božie – nezabiješ!

V tomto prípade už  neplatí nijaký argument či akákoľvek argumentácia. Pretože dotyčný dobre vie, čo je zač v politike ten ktorý  darebák,  či liberálna prezidentka Čaputová. Tá, ktorá utajene nahlodáva kresťanskú vieru A naopak, jeho obľúbenec je zrejme médiami hanobený a nepoškvrnený svätec. Toho mi však nechce prezradiť, ale môže to byť len bojovník za práva národa a kresťanstva. Napríklad, taký Štefan Harabin, prípadne Marián Kotleba, Róbert Fico či iní ochranca  našich „národných záujmov historických hodnôt“ od čias  nositeľov viery Cyrila a Metoda.

V tejto situácii by sa mohol uplatniť aforizmus: „Ťažko presvedčíš somára, že ma oslie uši“ Podľa zopár ohlasov na glosu: „Čaputová: 24 percent áno a 76 percent nie“ tým somárom by som mal byť ja. Lebo  som  vraj v článku velebil  prezidentku a ospevoval ju až tak servilne, ako v Severnej Kórei ospevujú a oslavujú svojho veľkého vodcu z dynastie bohov.       Nuž, prečo sa vôbec títo kritici potom čudujú?. Veď od pani prezidentky očakávam za to vďačnosť, že ma  odmení nejakou výnosnou funkciou na prilepšenie k chudobnej penzii. Najlepšie, ak by ma  vymenovala za svojho poradcu pre médiá. Keďže bohaté skúsenosti už mám počas dvojmesačného pôsobenia u prezidenta Kováča v tejto funkcii.  Z tej som však zdrhol. Pretože ma vôbec nebavil nový pohodlný post „našepkávača“ hlavy štátu.  Alebo pre uspokojenie mojej servilnosti by ma mohla pani Čaputová aspoň dekorovať štátnym vyznamenaním. Potom by som si mohol na  1. mája  vylepiť na klopu kabáta až dva Pribinove kríže. Prípadne oba si položiť po smrti na truhlu. Veď mám na to už správny vek – 84 rokov.  .          

                                    x    x    x

Konšpirátorom prezradím tajnosť, že mám už od detstva pohnutú a dramatickú minulosť. Život. plný rôznych príhod, náhod, paradoxov, nešťastných pádov a šťastných vzostupov. Priznám sa tiež, že v starobe už neviem, či mám  plakať alebo sa smiať, či som žena alebo muž.  Napríklad, keď sa náhodne stretne len s pravicovo orientovanými priateľmi, tak ma označujú  pre názory na svet za ľavičiara, a naopak, v „ľavicovom“ tábore som pravičiarom. Môžem si teda vybrať, ale neviem,  čo potom som. 

Lenže ja som predovšetkým iba občanom  so silným sociálnym cítením (nie socialistickým!), ktorý na sebe zažil útlak komunizmu. A preto si nadovšetko cením tú onakvú pokrkvanú liberálnu slobodu. Jej čaru neviem odolať ani v rokoch a preto slobodne (bez redakčných zásahov) som začal písať blogy. Ale zároveň odsudzujem sociálnu nespravodlivosť, bezpracný parazitizmus a iné nešváry kapitalizmu, takže nemám až tak ďaleko k tým ozajstným socialistom. Ak vôbec ešte existujú a nič nemajú spoločné so socialistami Smeru.

                                    x    x    x

Domnievam sa, že náš štát po Novembri ´89 spojil v sebe všetky zlá oboch politických systémov.  Zrejme to budú aj podstatné  korene súčasne rozmáhajúceho sa radikalizmu, intolerantnosti, rasizmu či fašizmu. Vrátane občianskej nedôvery, nenávisti, strachu a neistote, ktoré slobodne rozsievajú rafinované aj hlúpe dezinformácie. Vidieť to výrazne  na diametrálnom rozpore názoru na významné osobnosti československých a slovenských dejín. Napríklad v názore na komunistu Alexandra Dubčeka a demokrata Václava Havla. Keď jedni obdivujú prvého a nenávidia druhého a opačne. Ale ja na základe osobného spoznania týchto významných politikov, mal som a mám rád obidvoch.

                                    x    x    x

V súvislosti s mojím vraj velebením prezidentky Čaputovej som rád, že som volil práve túto mladú, zásadovú a veľmi nádejnú političku, ktorej verím, že sa v nej nesklamem ako v Mečiarovi. Pretože aj keď mal „otec samostatnosti“ (len sprvu) rovnakú argumentačnú presnosť a schopnosť (aj obaja sú právnici), ale to aj asi všetko, čo majú geneticky spoločné. 

Pani prezidentka sa dôsledne drží  svojich slov a sľubov z predvolebnej kampane, neuhýba zo svojich  názorov, zásad,  prirodzenej taktnosti a presvedčivosti aj v chúlostivých situáciách, keď jej tento morálny postoj môže politicky uškodiť. Dokonca na nich zotrvala aj na oficiálnych návštevách v Česku, Maďarsku i Poľsku.

Svojim taktom a šarmom tam prekabátila a odzbrojila prešibaných hostiteľov, takže nemali možnosť navonok prejaviť nevôľu. Teda nijaké rozbíjanie zoskupenia štátov V 4 v prospech pána Sorosa. Veľkou úbohosťou je   tvrdenie blogera, že pani Čaputová nemôže byť zodpovednou prezidentkou, keďže sa rozviedla aj s dvomi deťmi. Vari vie kritik, čo nevie verejnosť, že by z nich vychovala asociálov? Azda chce tvrdiť, že desaťtisíce rozvedených manželov sú všetko nezodpovednejší ľudia?

Rovnakým nezmyslom je tiež ďalším blogerom osvojená námietka Štefana Harabina o ústavnej nelegálnosti pani Čaputovej v prezidentskej funkcii. Azda vyše milión jej voličov boli samé hlúpe hlavy?  Vari pozorne nesledovali predvolebné televízne debaty  neznámej právničky a jej jednoznačne víťazné polemiky s Ficovym favoritom, skúseným a významným diplomatom Marošom Šefčovičom, nad ktorým vo voľbe získala až dvojnásobok hlasov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?