Čaputová: 26 percent nie a 74 percent áno!

Autor: Jozef Sitko | 8.9.2019 o 18:05 | (upravené 8.9.2019 o 21:42) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  9450x

Ide o presvedčivý „prieskum“ v relácii Markízy. Ten ukázal veľkú obľúbenosť a politickú presvedčivosť prezidentky.  Tá uzemnila i kritikov z obrazovky: Jankovskú, Hrnka, Harabína a Vašečku.

Po dlhšej dobe mohla Zuzana Čaputová v sólo debate znova  zažiariť ako hlava štátu, hodná tohto úradu a pocty. Najviac som si u nej cenil, že dôsledne sa držala predvolebnej kontinuity svojich názorov, neuhýbala od podstaty debaty na akýkoľvek nepríjemný problém. Už tradične argumentovala vecne, jasne a z nadhľadu. Nevyhýbala sa nijakej nepríjemnej otázke od „drzého“ moderátora a kritikov z obrazovky. Odpovedala na všetky  pohotovo, bez rozmýšľania, pokojne a presvedčivo.

Hravo a s nóblesou jej vlastnou zmietla zo stola zlostnú pripomienku bývalej štátnej tajomníčka o jej videu s bratom Mariana Kočnera. Rovnako reagovala pokojne a vecne na útok odídeného kandidáta na predsedu Najvyššieho súdu Harabína. A upresnila svoj postup v rámci Ústavy SR pri vymenovaní kohokoľvek do tejto funkcie, kto bude  odborne a morálne na ňu spôsobilý.  S nekvalifikovanými pripomienkami na adresu prezidentky „vynikol“  poslanec Hrnko, ktorý okrem iného povedal, že rozbíja jednotu štátov V4. Vytkol jej aj to, že navštevuje iba západné krajiny a ignoruje „nášho veľkého priateľa:" z Východu.       

Tohto dogmatického a podľa pripomienok i nevyspelého podpredsedu Národnej rady z SNS uzemnila presvedčivo. Napríklad, že prvé návštevy  zvolila  práve u štyroch našich susedov, kde napriek taktnej a vecnej kritike ich zvládla podľa mňa veľmi dobre. Do Nemecka a Francúzska však vycestovala na základe príslušného pozvania pomerne krátko po nástupe do funkcie. Ide o poctu pre SR. Ale do Ruska nemôže vycestovať bez pozvania od Putina.  Neuhla ani v ošemetnej otázke, či vráti poslanecký návrh Vašečku o obmedzení interupcíí, ak ho parlament schváli. Aj v tomto prípade zotrvala na predvolebných vyjadreniach.

V kampani pred voľbami sa zdôrazňovala jej neskúsenosť v zahraničnej politike v porovnaní s Marošom Šefčovičom. Ale už jej cesta o pár dní do New Yorku hovorí inak. Bude tam veľký sumit  hláv štátov o problémoch životného prostredia. A len ona bude môcť z prezidentov V4 vystúpiť s prejavom. Tiež si myslím, že presvedčivý kladný ohlas divákov na jej vystúpenie v relácii Markízy Na telo s kopou nástrah  bol a je významným vysvedčením jej stálej obľúbenosti, morálky a.argumentačného talentu. To by lepšie nepreukázal ani akýkoľvek dôveryhodný prieskum  agentúr, pretože v ňom hodnotí zadanie len tisícka respodentov. Ale  excelentné vystúpenie prezidentky zhodnotilo na výbornú až pár stoviek tisícov televíznych divákov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?