Čaputová: 26 percent nie a 74 percent áno!

Autor: Jozef Sitko | 8.9.2019 o 18:05 | (upravené 8.9.2019 o 21:42) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  9483x

Ide o presvedčivý „prieskum“ v relácii Markízy. Ten ukázal veľkú obľúbenosť a politickú presvedčivosť prezidentky.  Tá uzemnila i kritikov z obrazovky: Jankovskú, Hrnka, Harabína a Vašečku.

Po dlhšej dobe mohla Zuzana Čaputová v sólo debate znova  zažiariť ako hlava štátu, hodná tohto úradu a pocty. Najviac som si u nej cenil, že dôsledne sa držala predvolebnej kontinuity svojich názorov, neuhýbala od podstaty debaty na akýkoľvek nepríjemný problém. Už tradične argumentovala vecne, jasne a z nadhľadu. Nevyhýbala sa nijakej nepríjemnej otázke od „drzého“ moderátora a kritikov z obrazovky. Odpovedala na všetky  pohotovo, bez rozmýšľania, pokojne a presvedčivo.

Hravo a s nóblesou jej vlastnou zmietla zo stola zlostnú pripomienku bývalej štátnej tajomníčka o jej videu s bratom Mariana Kočnera. Rovnako reagovala pokojne a vecne na útok odídeného kandidáta na predsedu Najvyššieho súdu Harabína. A upresnila svoj postup v rámci Ústavy SR pri vymenovaní kohokoľvek do tejto funkcie, kto bude  odborne a morálne na ňu spôsobilý.  S nekvalifikovanými pripomienkami na adresu prezidentky „vynikol“  poslanec Hrnko, ktorý okrem iného povedal, že rozbíja jednotu štátov V4. Vytkol jej aj to, že navštevuje iba západné krajiny a ignoruje „nášho veľkého priateľa:" z Východu.       

Tohto dogmatického a podľa pripomienok i nevyspelého podpredsedu Národnej rady z SNS uzemnila presvedčivo. Napríklad, že prvé návštevy  zvolila  práve u štyroch našich susedov, kde napriek taktnej a vecnej kritike ich zvládla podľa mňa veľmi dobre. Do Nemecka a Francúzska však vycestovala na základe príslušného pozvania pomerne krátko po nástupe do funkcie. Ide o poctu pre SR. Ale do Ruska nemôže vycestovať bez pozvania od Putina.  Neuhla ani v ošemetnej otázke, či vráti poslanecký návrh Vašečku o obmedzení interupcíí, ak ho parlament schváli. Aj v tomto prípade zotrvala na predvolebných vyjadreniach.

V kampani pred voľbami sa zdôrazňovala jej neskúsenosť v zahraničnej politike v porovnaní s Marošom Šefčovičom. Ale už jej cesta o pár dní do New Yorku hovorí inak. Bude tam veľký sumit  hláv štátov o problémoch životného prostredia. A len ona bude môcť z prezidentov V4 vystúpiť s prejavom. Tiež si myslím, že presvedčivý kladný ohlas divákov na jej vystúpenie v relácii Markízy Na telo s kopou nástrah  bol a je významným vysvedčením jej stálej obľúbenosti, morálky a.argumentačného talentu. To by lepšie nepreukázal ani akýkoľvek dôveryhodný prieskum  agentúr, pretože v ňom hodnotí zadanie len tisícka respodentov. Ale  excelentné vystúpenie prezidentky zhodnotilo na výbornú až pár stoviek tisícov televíznych divákov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočnerovo sledovacie komando kontra sledoval niekto ďalší

Ľudia od Petra Tótha mali tajné tiene.

Stĺpček Jakuba Fila

Kto sledoval Kočnerovo komando? Bola to SIS?

Chýbajúce odpovede budú naznačovať, že nezlyhala len polícia.


Už ste čítali?