Kočnerov mobil hrobom Fica?

Autor: Jozef Sitko | 16.8.2019 o 20:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  4676x

Ide o rozhodujúcu chvíľu pre Smer a jeho dovládnutie. Lebo oligarchovia si  už vyhliadli  náhradu - záchrancu kšeftov so štátom, kriminálne nepoškvrneného exministra Druckera.  

O tom, že v Smere nastal vnútorný rozklad a stav generálnej mobilizácie síl pre možnú záchranu tejto škandálmi skompromitovanej strany, svedčia viaceré skutočnosti. Oprávnená bude domnienka, že do politiky a predvolebnej hry nečakane vstúpil až v hodine dvanástej  záchranca oligarchov, staronová tvár, niekoľkodňový minister vnútra. Práve ten, do ktorého vložil Róbert Fico nádej, že zachráni naše kolabujúce zdravotníctvo a ochráni  bývalého prezidenta polície Gašpara i jeho pomocníkov  pre „správne fungujúci“ nefunkčný a  poloslepý policajný zbor.  No sklamal predsedu strany Fica.

Trauma v Smere narastá ešte väčšmi  potom, čo autoritatívne príkazy jeho predsedu prestal rešpektovať nielen premiér Pellegrini, ale aj ministerky zdravotníctva a vnútra. Ide o nečakanú vzburu jeho dosiaľ verných a spoľahlivých ľudí, ktorí prestali plniť želania suverénneho, dlhé roky na slovo rešpektovaného vládcu. Veď on keď ešte nedávno zavelil, tak ani parlament nezvolil ústavných sudcov a ochromil tým ústavný súd.

Ale dnes, keď zdôraznil ministerke Kalavskej, aby predložila reformu zdravotníctva vo forme ústavného zákona, tá si mu trúfla nesplniť túto požiadavku. Dokonca verejne povedala, že ona nebude legislatívne przniť Ústavu. Róbert Fico ultimatívne vyzval už nepočúvajúceho premiéra a dosiaľ nerebelujúcu  ministerku Sakovú, aby v polícii urobili poriadok vo veci úniku kompromitujúcich informácii o právnom nihilizme štátnej moci (no predovšetkým jeho samého), tak mu v podstate odpovedali, že tím vyšetrovateľov si plní iba svoju povinnosť zo zákona. Preto nie je dôvod pre realizáciu požadovaných  opatrení.

Podobnú odpoveď obdržal aj od generálneho prokurátora, ktorý sa po rokoch konečne zobudil a zastal sa v prípade Kočner dozorujúcich podriadených. Takýto hrozný nevďak od človeka, ktorý práve Ficovi vďačí za svoju funkciu, keď ju získal namiesto protiústavne nevymenovaného, parlamentom zvoleného prokurátora Čentéša. Toho, ktorého na želanie bývalého premiéra R. F. nevymenoval prezident Gašparovič. Vidieť, že s právom a zákonom to šlo za jeho dvanásťročnej vlády hore nohami a dolu kopcom.

Prudký vývoj udalostí ukázal, že tím vyšetrovateľov a prokurátorov majú cez Kočnerov odšifrovaný mobil v rukách dynamit, ktorý môže navždy zničiť politickú kariéru Róberta Fica a pochovať s ním aj prehnitý Smer. V jeho radoch už nastala panika a proti Ficovi aj „protištátna vzbura“, ktorá narastá ako cunami v zmysle ľudovej múdrosti: Zachráň sa, kto ešte môžeš! Veď on rovnako ako kedysi francúzsky kráľ Slnka – Ľudovít XIV. si o sebe myslel, ale to zabudol nahlas vysloviť: „Veď štát som len Ja!“

 

        

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?