Truban sa už mal postu lídra vzdať!

Autor: Jozef Sitko | 11.8.2019 o 14:15 | Karma článku: 4,19 | Prečítané:  1629x

Ak to včasne neurobí, tak ešte viac poškodí opozíciu a posilní tým skorumpovaný a upadajúci Ficov nevestinec. Preto rezignácia Trubana je jeho politická a morálna povinnosť. No zrejme to neurobí.

Následky jeho drogového škandálu, jeho nereálnej túžby byť premiérom, však zasiahnú do celej spoločnosti. Naznačil to aj posledný prieskum agentúry Fokus o preferenciách politických strán. Lebo sa nedá vylúčiť, že by Smer nevytvoril po voľbách napriek všetkým megakauzám, zlodejstvám a klamstvám novú vládu s narastajúcimi kotlebovcami, stagnujúcou Slovenskou národnou stranou a s kýmkoľvek kolaborujúcim Borisom Kollárom. Veď on nakoniec prikývne každému, kto mu dá lepšiu ponuku..

Matematický vzorec nepustí  a vytvára možnosť pre obe protichodné  riešenia volieb. Podľa prieskumu by nesúrodá a často rozhádaná opozícia mala v novom parlamente len 68 poslancov (bez kollárovcov a bugárovcov, ktorí sú už pod parlamentnou čiarou) a koalícia súčasných zbojníkov i zlodejov spolu s  kotlebovcami až 71  mandátov.

Túto patovú situáciu by potom vyriešil pochybný a nespoľahlivý dobrodruh Boris Kollár podľa toho ku ktorému politickému zoskupeniu by sa pridal. Asi bližší by mu boli spojenci z „rozumu“, charakterovo mu blízky, márnotratný a nezodpovedný spolok antidemokratov.

Tí sú dnes v právne nebezpečnej šlamastike a potrebujú naďalej vládnuť, lebo zodpovedajú za politický, právny a morálny rozvrat spoločnosti. Niektorým z nich hrozí dokonca basa. Dôkazom toho je i skutočnosť, ako bezhlavo rozdávajú milióny pre svoju záchranu a znovuzvolenie, čím gréckou metódou zadlžujú štát a rozvracajú ho. Veď súčasné zadlženie na občana (vrátane kojenca) je už vyššie než 8 000 eur. A preto budú voči Kollárovym požiadavkám  oveľa prístupnejší a štedrejší než nesúrodá, po korytách  dvanásť rokov hladná súčasná opozícia. 

Šlo o veľký omyl dvojkoalície trubanovcov a Spolu, keď si neustanovili za svojho lídra skúseného, rozhľadeného, razantného a argumentačne schopného Miroslava Beblavého,   ktorý v politike už pôsobí dlho a bez škandálov. Lebo ak by nejaké mal, tak Ficova skorumpovaná  a skompromitovaná polícia pod vedením Kaliňáka a Gašpara by ich dávno naňho vyhrabala. Preto porovnávať politické a občianske kvality Miroslava B. a Michala T. je akoby  hodnotiť jazdné vlastnosti mercedesu a škodovky.

Zrejme väčšmi zavážili lídrove peniažky, ktoré do volebnej kampane sľúbil pre stranu vložiť a jeho nekritická túžba stať sa premiérom. Veď on sa veľmi nepričinil o prudký nárast preferencií progresívcov. Zaslúžili sa o to predovšetkým argumentačné schopnosti a verejné vystúpenia v kampani prezidentky Zuzany Čaputovej, jej osobný šarm a získaná dôveryhodnosť verejnosti. No z jej úspechu sa nedá všetko prežiť. Pán Truban iba vniesol do opozície a predvolebnej ostrej polemiky rušivý moment, keď ju začal deliť na starú a novú, čím ju značne rozkmotril.  Aj tým prejavil, že na lídra a premiéra ani zďaleka nemá.

Svojou drogovou kauzou, nerozumnou neústupnosťou a neochotou rezignovať iba vdýchol nové sily do zdochýnajúceho, na všetky nohy krívajúceho vládneho šimľa, ktorý už z posledných síl kopal do každého a všetkého. Polial tak svätenou vodou pokrsteného a birmovaného exkomunistu Róberta Fica, aby z mŕtvych vstal a znova politicky ožil.  Ten však na zničenie svojho „záchrancu“ naisto poštve „svojich policajtov“, aby nešťastníka dlho a zrejme bezdôvodne vyšetrovali ako bývalého drogového dílera. Nejaký dôvod sa predsa ľahko nájde.

Pán Truban sa predovšetkým touto kauzou prejavil, že na lídra a premiéra ani zďaleka nemá. Preto by sa mal v politike ešte dlhý čas doučovať a nie hlúposti rozprávať študentom o sebe a drogách. To sa nedá označiť za starú mladícku  chybu, lebo ide o zjavné idiotstvo, s ktorým sa nejde do politiky a tobôž so snahou sa dostať na jej samotný vrchol.              Nielen opozičná dvojkoalícia, ale aj celá opozícia by mala „Trubanov oheň“ rýchlo uhasiť, aby aj ju nepopálil. Opozičníci by nemali poskakovať a radostne tancovať okolo „ohníka“ ako indiáni, ale mali by začať hneď konať a prinútiť Michala Trubana odstúpiť z pozície lídra a jeho nereálnych snov o kresle predsedu vlády. Podľa mňa sa z celej opozície hodia na túto funkciu iba dvaja politici Beblavý a Hlina.

Posledné preferencie Smeru temer dvadsaťdva percent a kotlebovci vyše dvanásť  sú varujúce. Veď ak by platila reálnosť vývoja po zavraždení novinára Kuciaka, tak potom by som očakával skôr ich prepad hlboko pod desiatku.  

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovskú aj Threemu v Smere zľahčujú. Fico stále mlčí o tykaní s Kočnerom

Obedy zadarmo sú vraj dôležitejšie ako podozrenia z Threemy

Komentár Zuzany Kepplovej

V Smere sú zase pri žatve

Čím viac im tie náhodné známosti prerastajú cez hlavu, tým viac cítia sociálne.


Už ste čítali?